Nescafe White Choco Mocha Tadım Notu

2Kafadar.com olarak Fikrimühim olduğumuzu daha önceki birkaç paylaşımımızda belirtmiştik. Fikrimühim tarafından Nescafe White Choco Mocha tanıtımı için mail aldığımızda, seve seve katılmak istedik. Maalesef Fikrimühim’in daha önceki gönderilerinde de olduğu gibi Yurtiçi Kargo ile çalışılmış ve kargo bana 15 güne yakın bir süre sonra ulaştı. Normal şartlarda bir ürün almak istediğimde kargo seçeneği sadece Yurtiçi hisse tercih etmiyorum fakat burada kargo opsiyonunuz yok; mecburen Yurtiçi Kargo ile geliyor. Neyse biz ürünümüze bakalım..

Geçen hafta elime ulaşan Nescafe White Choco Mocha için yorum yapmadan önce, tekrar bizi denetim için uygun gördükleri sebebiyle Fikrimühim’e teşekkür ediyoruz.

Kargoyu teslim aldığımda içerisinden güzel bir bez torba ile birlikte 12 adet White Choco Mocha çıktı. Daha önce YouTube üzerinde çıkan reklamlarına izlemiştim fakat hazır kahve tüketmediğimden alma gereği duymadım. Fikrimühim vesilesi ile Nescafe ürünü denemiş oldum. White Choco Mocha  reklamını izlemek isterseniz diye aşağıdaki videoyu ekliyorum.

Hazır filtre kahve dediğimizde, hepimizin aklına ilk Nescafe geliyordur. Hatta öyle ki filtre kahveye Nescafe diyor hale geldik; özdeşleşti. Ben şahsen piyasadaki hazır kahvelerin birçoğunu deneyip tüketmiş biri olarak, artık taze çekilmiş kahve kullanıyorum. Sıcak içeceklerde şeker, krema vs kullanmıyorum ve üçü bir arada gibi kahveler de almıyorum. Uzun zaman sonra, bu tarz bir ürün tüketmiş oldum.

Gün içinde ciddi miktarda kahve içen biri olarak ve yeni çıkan ürünleri de denemeyi seven biri olduğum için merakla ve önyargısız bir şekilde, ürünü birkaç kez tükettim. Öncelikle belirtmem gerekiyor ki gerek Türk kahvesi gerekse filtre kahveyi şekersiz içtiğim için inanılmaz derecede tatlı geldi. Belki bana öyle gelmiştir diye bir kaç kişiye daha denettim “ki onlar şeker kullanıyorlar” ama onlar için de tatlıymış. Şunu hatırlatmakta fayda var; White Choco Mocha özel olarak yapıldığında da oldukça tatlı oluyor fakat bu ürünün içerisinde yeteri kadar kahve tadı alamadığım için toz kremalı şeker içiyormuşun gibi oldum.

Nescafe White Choco Mocha Nasıl Yapılır

Hazırlanışı oldukça kolay, ambalajı renk seçimi olarak albenili. Dışarıdaki kafelerde içtiğimizde, White Choco Mocha  bardağının üstü köpük katmanı ile geliyor. Bunu direk bardağa boşaltıp su ekleyip karıştırdığımızda, gözle görülür bir köpük ortaya çıkmıyor fakat ev tipi küçük kapüçino yaparken kullandığımız süt köpürtücüler ile karıştırırsak o zaman üst kısmı köpük ile kaplanıyor.

Tercihim ve önerim  Nescafe White Choco Mocha içerisine hazırlarken ilaveten bir tatlı kaşığı daha Nescafe gold koymak. Bu şekilde benim için içilebilir hale geldi.

tatlı içecekleri seviyorsanız mutlaka denemenizi öneriyorum hem beyaz çikolatanın kendine has aroması hem de klasik üçü bir arada yerine değişik bir alternatif hem sizin için hem de Misafirleriniz için güzel olacaktır

Nescafe White Choco Mocha,  Nescafe White Choco Mocha  içerisinde ne var, White Choco Mocha  nasıl yapılır, fikrimühim

Sizin Yorumunuz