İşveren Mutlu Çalışan Mutlu – Einstein

Eğitim, birçok insana göre gerekli olduğu kadar, sıkıcı bir aktivite. Bu yüzden geçmişten günümüze baktığımızda, üretim süreçleri belli değişimler geçirmekte ve insanlar için ilgi çekici hala gelmesi için çalışılmakta.

İş sektörlerinin sürekli gelişen bir yapıda olması sebebiyle artık eğitim hayatı, okulun bitmesi ile sona ermeyip, kariyerimiz boyunca sürmeye devam ediyor. Sürdürdüğümüz işte güncel kalabilmek için, bir yandan da eğitimimizi sürdürmemiz şart. Bu noktada şirketler ve işverenlerin, çalışanlarına uygulayacakları eğitim modelleri önem kazanmaktadır. Bu hususa önem veren şirketler, çalışanlarının performansını arttırmak için hangi eğitim modeli ile ilerlemeleri gerektiğini, kesin bir şekilde belirleyebiliyorlar ve birçok şirketin hemfikir olduğu eğitim modeli elektronik öğrenme; kısaca e-öğrenme.

einstein
einstein

Bir firmanın çalışanları tarafından alınan e-öğrenme uygulamasının, müspet bir şekilde katkı verebilmesi için kurguyu yapan firmalar tarafından titizlikle ele alınması gerekmektedir. Bu sebeple e-öğrenme modeli alacağımız firmanın kurumumuza mutlaka katkısı olmalıdır. Bunun sebebi çalışanların alacağı e-öğrenme eğitimi, eğer ki günümüz teknolojisi ile ekstra faydalar sağlamaz ve klasik eğitim modelinden öteye gidemez ise vakit ve nakit kaybından başka bir getirisi olmamaktadır. Ayrıca çalışanların da memnun olmadığı bir eğitim süreci, mevcut performanslarını da aşağı çekecektir.

Bu noktada Einstein kendisini “yenilikçi eğitim çözümleri üretim merkezi şeklinde” açıklayarak, e-öğrenme sistemleri arasında bir adım öne çıkıyor. Çalışanlarınızı ekstra zaman ve eğitim mekanı gibi giderlerden tasarruf ederek eğitmenizi sağlayan bu oluşum, sunmuş olduğu eğitim programlarında oyunlaştırma yöntemini kullanarak, çalışanların öğrenirken eğlenmesini ve bu düzeyde performanslarını yükseltmesini sağlıyor.

einstein sözcuk oyunu
einstein sözcuk oyunu

Hepimiz biliyoruz ki çocuklara bile eğitim verilirken sınavlar, ödevler gibi sıkıcı aktiviteler yerine bu işlemleri oyun gibi sunduğumuz takdirde, hem bilgileri hem de performansları artmakta. Hal böyleyken, günlük yaşantının stresi ile uğraşırken, ayrıca sıkıcı bir şekilde eğitim almak, çalışanları memnun etmemektedir. Fakat Einstein, bunu oyun şeklinde sunarak eğitim başlığı altında, eğlence ve motivasyon kaynağı sunmakta.

Einstein.com.tr Uzaktan Eğitim Sistemi

Einstein içerisindeki bulunan eğitimler, iş sektörlerine ve çalışanların düzeyine göre farklı farklı uyarlanıp, hazırlanmakta ve bu şekilde eğitimlerin çalışanlar üzerinde etkili bir şekilde sonuca ulaşması sağlanmaktadır. Eğitimler oyun şeklinde sunulduğu ve ayrıca tüm akıllı telefonlardan, tabletlerden, laptoplardan, masaüstü bilgisayarlardan erişilebilindiği için, kursiyerler sıkılmadan sistemi kullanabilmektedir.

Zamanın kıymetli hale gelişi ve ilerleyen günümüz teknolojisiyle, eğitimin de insanların arzu ettikleri yerden ulaşılabilir olması, işverenler için hem iş kaybı yaşanmasını engellemekte hem de mekan, cihaz gibi giderleri bertaraf ederek maddi yönden de kayıp yaşanmasının önüne geçmektedir.

Tam performans ile çalışan bir firmanın, eğitim için çalışanlarının mesailerinden kısması, performans çizelgesinin eğimini azaltacaktır. Fakat son derece pratik olan Einstein uzaktan eğitim sistemleri, internet erişimi olan her yerden, kişilerin kullandıkları cihazları ile eğitim alma fırsatını yaratmaktadır. Özellikle kurumsal firmalar, finans şirketleri, bankalar, çağrı merkezleri gibi kuruluşlar tarafından tercih edilen Einstein uzaktan eğitim ile çalıştığınız takdirde, hem sizin hem de çalışanlarınızın mutluluğu artacaktır.

Sizin Yorumunuz