İşe Girdim İşsizlik Maaşımı Ne Zaman ve Nasıl İptal Edebilirim ?

Merhaba öncelikle hayırlı olmasını dilerim.

Eğer bu yazıyı aratıp ve okumak için buraya geldiyseniz, daha önce işsizdiniz ve şu anda iş buldunuz. Yeni işinizin hayırlı olmasını dilerim 🙂

Bildiğiniz üzere işsizlik maaşı, işsiz kaldığımız zaman eğer patronumuz bizi çıkardıysa, almaya hakkımız olan ve zaten primlerini bizim yatırdığımız ama bu zamana kadar verilmeyen ama artık işsiz kaldığımız zaman bize ödenen paradır. Bu parayı bize yeni iş ararken masraflarımıza yardımcı olmak için verseler de biz havadan gelen paranın tatlılığına aldanıyoruz çoğu zaman. İşsiz kalsak bile acele etmiyoruz artık eskisi gibi çünkü ufakta olsa bir şeyler geliyor. Tabi bu arada işkur’un bize verdiği ilanlara da gitmemiz gerekiyor.

İşsizlik Maaşı Alanlar Genel Sağlık Sigortası Yaptırmalı mı?

Neyse olan oldu artık bir iş sahibisiniz ve bu işe girmeden önce işsizlik maaşı alıyorduysanız en geç 15 gün içerisinde bunu bildirmeniz gerekiyor. Hem de artık eskisi gibi tekrar işkur şubesine gitmenize gerek yok. İşe girdim ve işsizlik maaşımı iptal etmek istiyorum diyorsanız yapmanız gereken şey sadece 170 i aramak. 170 i arayarak oraya kayıt açtırıyorsunuz. İşe başladığınızı söylüyorsunuz onlar da sizin bilgilerinizi alıp kayıt oluşturuyor. Tabi bunun için acele etmeyin işe girişiniz yapılmış olsun, ssk girişiniz yapılmış olsun. Daha sonra 3 iş günü sonra tekrar 170 i arayarak işlemin yapıldığını teyit etmeniz çok önemli. Yani işsizlik maaşınızın kesilip kesilmediğini takip etmenizde yarar var zaten onlar da o şekilde bilgi veriyor sizlere.

31 thoughts on “İşe Girdim İşsizlik Maaşımı Ne Zaman ve Nasıl İptal Edebilirim ?”
 1. MERHABA BU KONU HAKKINDA ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM SAĞLIKLI Bİ BİLGİ BULAMADIM ÇOK AYDINLATICI Bİ YAZI OLMUŞ TŞKLER

 2. Bu 170 de 1 ayı geckindir ariza var hic bi şekilde yardımcı olunamıyor!!!! Ne güncele bakabiliyorlar nede işsizlik maaşını iptal edebiliyorlar neymiş sistem yok ekran bozuk bu ne lan bunca millet orda ne iş yapıyor. ?

 3. yanlışlıkta işkur sitesinden işsizlik ödenegi almak istiyorumu tıkladım dilekçe oluşturuldu nasıl iptal ederim iptal etmesem birşey olur mu çalışıyorum sigortamda var şuan

  1. alo 170 i ara ne olur ne olmaz bildir en azından iptal etsinler bir şey olduysada olmamıştır da ne olur ne olmaz

 4. Gerçekten önemli bir konuyu ele almışsınız.Bu konuda herkes bilinçli haraket etmelidir.

 5. Hala yeterli seviyede değil işsizlik maaşının daha da artırılması lazım kimimiz 6 ay iş bulamayabiliyor

 6. İşsizde kaldım bir türlü alamadım şu parayı.Hayır yeni iş bulasıya kadar 1 ay geçmediği için vermediler

 7. İşe girmek sorun işten çıkmak sorun işsizlik maaşı sorun millet çakal olmuş değişik bir ülkeyiz gerçektende.

 8. İş bulduk zahmetleri bitmiyor bide bununla uğraşıcaz. Çok güzel açıklamışsınız ellerinize sağlık.

 9. bişey öğrenmek istiyorum işzilik maaşı almaya hak kazandım 1 aya yakın süre olacak işsizim işsizlik maaşım martın son günü ödenecek bu ay içinde sigorta girişim yapılması ihtimali var maaş ödenir mi ?

  1. Tabii ödenir. Kaç gün işsiz kaldı iseniz o gün kadar ödenir. ptt’den işe girdikten 20 gün sonra gidip alırsınız.

 10. İs sizlik maasi alıyordum ama cuma günü işbaşı yapmak icin evrakları verdim pazartesi günü de kendim çalışma sistemi yüzünden ayrıldım işsizlik maaşı alabilir miyim yoksa iptali mi oldu

  1. tecrübelerimize göre, sistem o kadar işlemediğinden bizce alırsınız ama 170’i arayıp teyit edin.

 11. Size ne kadar teşekkür etsem az kaç gündür doğru düzgün bir açıklama arıyorum. Allah ne muradınız varsa versin. 😊

 12. Selamünaleyküm en İşsizlik maaşı için müracaat ettim 2 hafta sonra işe başladım fakat �ŞKUR’a gitmek nasip olmadığı için 170 aradım onlar da bir türlü sistemleri bozuk olduğu için çözüm bulamadılar ve ben tam bir aylık işsizlik maaşı aldım şu an aktif SSK’lı olarak çalışıyorum Bana ödenen işsizlik maaşı geri alinirmi

 13. bilgilendirme için teşekkürler. 170’i aramak yeterli oluyor. Şubeye falan gitmeye gerek yok. 15 gün içerisinde bildirimde bulunmak gerekiyor.

 14. merhaba.

  ben iş kurdan işe girdim fakat sigortalı iş buldum bunu nasıl çözebilirim..

 15. 2ay işsizlik maaşı aldım şimdi işe başladım 6 ay sonra askere gidicem askerden gelince işsizlik maaşı alabilir miyim?

  1. Merhaba Yasin Bey,
   Alamazsınız; son iş yerinde en az 4 ay çalışmış olmak gereklidir.

  2. Yasin Bey ; daha önce kazanmış olduğunuz bir hakkınız olduğu için işsiz kalma sebebiniz ne olursa olsun haklarınız gizli kalmaktadır. Kullanmamış olduğunuz haklarınızı tekrardan bağlatmak için askerlik sonrası İŞKUR a gidip dilekçe vermeniz yeterli olacaktır. Yeniden bir işsizlik maaşı değil ; kalan aylarınız için almış olacaksınız.

 16. Merhaba admin,
  İşsizlik ödeneği alıyorum ama bu ayın 20 sinde işe başlıycam İŞKUR bana yine de maaş öder mi yirmi günlük maaşımı iptal etsem ?

 17. merhaba,
  işsizlik ödeneği alıyorum.bu ayın 23-24 gi sigortalı bir işe başlıyorum.bu güne kadar olan maaşımı alabilirmiyim yoksa bu ay komple kesilirmi

 18. 170 aradım maddeler saydı haygısını sececegız ıssiziıgı ıptal ıcın

Sizin Yorumunuz