HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır?

Artık köprü geçişleri için KGS yerine HGS kullanmaktayız. HGS kullanımına geçildikten sonra yaşanan sıkıntılar çoğunlukla yanlış HGS yerleşimi sebebiyle yasanmış. Eğer ki HGS doğru yere yapıştırılmazsa kaçak geçiş yapmış sayılıyorsunuz çünkü sistem okuyamıyor. Bu sebeple önemli bir husus. Peki, HGS nereye yapıştırılır?

HGS etiketi aracınızın içinden ön camın ortasına yapıştırılmalıdır. Bazı araç sahipleri HGS etiketini dikiz aynasının arkasına yapıştırdıkları için optik bu durumda okuma yapamıyor ve yok yere kaçak geçiş cezası yemekteler.  Estetik dursun diye ön camın kenar kısımlarına yapıştırıldığı takdirde de maalesef gene okunmuyor ve kaçak geçiş sayılıyor.

Eğer dikiz aynanız ön cama monteli ise, HGS etiketini dikiz aynanızın bağlantı yerinden 5 cm aşağıya yapıştırmalısınız.
Eğer dikiz aynanız tavana monteliyse bu durumda HGS etiketinizi dikiz aynasından 10 cm aşağıya yapıştırmalısınız.

Binek aracın haricinde otobüs, minibüs ya da kamyon gibi büyük ve burunsuz bir araç kullanıyorsanız ön camınız düz olduğundan HGS etiketini yukarıdan değil de aşağıdan 5 cm pay bırakıp gene tam ortaya yapıştırmanız gerekir.

2 thoughts on “HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır?”
  1. Bende bu yanlış yere yapıştırma yüzünden sorun yaşadım. Şimdi öğrendim. Teşekkürler

  2. İlk önce bir araba alalım etikete sonra bakarız. Yemeden içmeden kısıp biriktiriyorum umarım yakın zamanda alabilirim bir araba.

Sizin Yorumunuz