Bizce En Güzel Bisküvi: Eti Negro

Ah her aç kaldığımda imdadıma yetişen Eti Negro’m benim. Ne yapmışlar sana kuzum. Alışmıştık biz senin tasarımına. Raflarda şimdi gözümüze sanki başka bir ürünmüş gibi geliyorsun. Eti Negro’yu çok seviyorum ve bu tasarım katliamını kimin yaptığını merak ediyorum açıkçası. Hem beğenmedim, hem de yıllardır süre gelen, alıştığımız o tasarımın değişmesine anlam veremedim. Biliyorum geri dönüşü olmayacak belki ama bence yanlış yapmışsın Eti.

Ah o Eti Negro reklamındaki kocaman şapkalı, kırmızı rujlu kadın.. Hey gidi kaç ergenin hayalini süslemiştir kim bilir.

Reklam sloganı “gerçek kakao ve kremanın eşsiz uyumundan oluşmuş çok özel bir bisküvi” idi. Gerçekten de öyleymiş ki bisküvi için oturmuş makale yazıyoruz.

Kahveyle, sütle, çayla, sprite’la, fanta’yla çok güzel gidiyor. Tatlı tuzlu karıştırmayı seviyorsanız ayranla bile güzel gidiyor.

Şöyle bir merak edip araştırdım, Eti Negro hemen hemen 25 yıldır varmış.

Her güzel şey gibi Eti Negro’nun da zararı var tabi. Yoğun kakaolu olduğundan yağlı. E şekeri de bu ölçü de fazla. Bir paketi bir oturuşta yerseniz 1 saat falan koşmanız gerek yakmanız için.

7 thoughts on “Bizce En Güzel Bisküvi: Eti Negro”
  1. Açıkçası benimde en çok sevdiğim bisküvilerden biridir. Hani böyle hafif gevrek oluyor ya bitiyorum ona..

  2. Geri bildirim: Negro « ABURCUBUR
  3. Yeni nesil pek bilmez 🙂 Ne yenilirdi zamanında eti negro. Son zamanlarda ben de pek yemiyorum ama hatıraları yeter tabi ki.

Sizin Yorumunuz