Yurt Dışı Yabancı Dil Eğitimleri

Yabancı dil bilmemenin uzun suredir bir hükmünün olmadığı hepimizin malumu. Ama günümüzde artik yabancı bir dil bilmek bile kar etmiyor. Global dünyada şirketler tüm ülkelere ulaşma yarışı içerisindeyken bünyesindeki elemanlarının da en az iki yabancı dil bilmesini istiyor. Bunun yani sıra çalıştığınız sektörün ilişkide olduğu belli bir ülke varsa örneğin Çin, İran, Azerbaycan vb bu spesifik dillere de hakim olmanız gerekmektedir. Dil öğrenmenin birçok yolu var. DVD setleri alabilir, bilinçaltı eğitimlerine katılabilir, dil kurslarına gidebilirsiniz. Bunların yanında en etkili yöntemlerin basında sanırım siz de hak verirsiniz ki öğreneceğimiz dili gidip yerinde öğrenmektir. Bir dili öğrenmek istiyorsanız en güzel yolu o dilin kültürünü yasayarak öğrenmektir. Yani eğitim kurumunda full time yabancı dil konuşup kapıdan çıktığınızda kullanmıyorsanız bunun verimi kısıtlı olacaktır. Ama öğrendiğiniz dili günlük hayatta da kullandığınızda hem daha kolay hem daha etkili olur.

Fuarlarda, reklamlarda, eğitim kurumlarında yurt dışı yabancı dil eğitimlerine rastlamaktayız. Yurt dışında yabancı dil eğitimi ücretleri ne kadar buyurun birlikte bakalım. Ülkemizde bir yabancı dil kursuna gitmek istediğinizde ya belediye, vakıf, dernek gibi kurumların ücretsiz kurslarına ya da özel kurslara yaklaşık 700 2000 TL arası bir ücret ödeyerek gidebilirsiniz.sıfırdan başlayıp günlük hayatta kullanabilecek kadar öğrenmek istiyorsanız en az 4 kur almanız gerekmektedir. Kurstaki öğretmeniniz yabancı olsa da diğer kursiyerler Türk olduğundan tam randıman almanız pek olası değildir. Bu sebeple dil öğrenmek istiyorsanız yurt dışında eğitim için imkanlarınızı zorlamanız yararınıza olacaktır.

Ülkemizde olduğu gibi yurt dışındaki eğitim kurumları da kaliteye göre değil markaya göre fiyat belirliyorlar. Yani eğitimin pahalı olması iyi olduğu anlamına gelmiyor, bunun için fazladan bütçe ayırmayın. Eğitim kurumunu seçerken elinizden geldiğince araştırın, sorun, soruşturun. Forumlar, sözlükler, bloglar tüm kaynakları okuyup fikir alin. Örneğin Amerika’ya gitmeyi düşünüyorsanız illa ki pahalı şehirleri tercih etmenize gerek yok. Ayni eğitimi görece daha sakin bir eyalette daha. Az paraya alabilirsiniz. Bir yıllık eğitimler ortalama 5500 dolar civarında oluyor. İngiltere, Kanada gibi ülkelerde de fiyatlar aşağı yukarı ayni. İngiltere’yi tercih ederseniz ulaşımınız için ödeyeceğiniz para azalır fakat ülke genelde pahalı bu sebeple gene ayni bütçelere denk geliyor.

Vakit probleminiz yoksa kalabildiğiniz kadar kalın ve uzun eğitimleri tercih edin. 1 aylık eğitime vereceğiniz para bir kaç aylık eğitime vereceğiniz paraya denk gelecektir.

Konaklama için otel yerine hostel tercih edebilirsiniz. Hatta ailelerin yanında kaldığınızda çok daha rahat ve ucuza kalmış olursunuz.

3 thoughts on “Yurt Dışı Yabancı Dil Eğitimleri”
  1. malesef ülkemizde öğrenim aşamasında olan ögrencilere yabncı dil eğitimleri dogru bir şekilde verilmemektedir. ve insanlar buyuduklerinde yabancı dil eğitim kurslarına gitmekteler. fakar başka ülkelere baktığımızda hem okul okuyup hemde yabancı dil ögrenmeleri için devlet elinden geleni yapıyor. buda bizm ayıbız değilmi..

  2. Kesinlikle yurtdışında ingilizce öğrenmenizi tavsiye ederim Almanyada doğdum büyüdüm türkiyede hiç ingilizce dil eğitimi almama rağmen (Almanyada da) akıcı bir şekilde konuşabiliyor ve normal derecede anlayabiliyorum.Malta’nın ucuz olduğunu duydum

Sizin Yorumunuz