Yeni Iphone-Ipad Alanlara Tavsiyeler

Iphone ve Ipad gibi Apple ürünleri her ne kadar peynir ekmek gibi her yerde karşımıza çıksa da hala bugüne kadar bu iki aleti kullanmayan bir grup var.

Eğer birgün Iphone ya da Ipad alırsak sıradan bir telefon ya da tablet almış gibi hemen kullanmanın yani sıra bazı işlemler yapılması gerekmekte..

Iphone ya da Ipad aldığınızda bu cihazınızı kayıt ettirmelisiniz. Bu kayıt sonucunda bir Apple ID sahibi olursunuz. Apple ID’nin önemi, cihazınızı kullanırken satın alacağınız tüm uygulamalarda bu ID’yi kullanacak olusunuzdur. Apple ID bir kere alınır ve yeni bir Apple ürünü alsanız dahi ID’niz değişmez.

Sürekli takip ettiğiniz web siteler mevcutsa, İOS tarayıcısının bookmark özelliğini kullanarak isinizi kolaylaştırabilirsiniz. Herhangi bir web sitesindeyken eğer tarayıcınız Safari’yse, paylaş düğmesine basın ve yer imlerine ekle düğmesine dokunun.

Iphone ya da Ipad’inizde kullanmış olduğunuz uygulamalar için klavye kısayolları oluşturabilirsiniz. Örneğin eposta hesabınıza hızlıca erimsek için,
Ayarlar uygulaması açılır
Önce Genel’e ardından Klavye’ye sonra da Kısayollar’a dokunulur
Sağ üstteki + ya dokunulur
Açılan ekranda eposta adresinizi yazın
Kısayol olarak en az iki harften oluşan bir kısayol girin. Örneğin ep

Artik klavyenizde ep yazdığınızda epostanız otomatik ekrana gelecektir.

Ayarlar uygulaması ile kisayol atama haricinde, duvar kağıdı ya da zil sesi değiştirebilirsiniz. Gene ayarlar uygulaması ile iphone fabrika ayarlarına döndürülebilir.

Iphone ya da Ipad cihazınıza uygulama indirmek isterseniz App Store’a giriş yapmalısınız. Ücretsiz uygulamaları indirmek için ücretsiz yazısına ücretli uygulamaysa ücret tutarına dokunup şifrenizi girdiğinizde yükleme baslar.

11 thoughts on “Yeni Iphone-Ipad Alanlara Tavsiyeler”
 1. Ben de bir iki şey ilave edeyim o zaman. Oyun oynamak için almayın şu aleti. Oynayacaksanız da kontrol edin kendinizi. Ayrıca da app store u didik didik araştırın. Hayatınızı daha iyi hale getirecek programları mutlaka bulursunuz 🙂

 2. iphone ipad bunlar iyi markalar ve kaliteli yapıyorlar ama kullanımıda o kadar kolay olmuyor

 3. Özellikle sarjında yakınan arkadaşlar sarj olayı için bir çok haber var okuyup uygulasınlar
  bu arada güzel makale

 4. Apple ürünü hiç kullanmadığım için gerçek anlamda bir fikir sahibi olmasım ben samsung cuyum 🙂

 5. Benim en cok merak ettigim sey iPhone’nun c modeli her yil yenilenecek mi ve yenilenirse hep modeller uretimden kalkacak mi boyle. Sacmalik.

 6. Appstore’u kategori kategori gezmelerini tavsiye edebilirim. Aynı bir site gezer gibi 🙂 Normalde bir siteyi bu şekilde gezmeyi faydalı bulduğum için appstore’u da böyle fethettim 😀

 7. Apple her alanda gerçekten kaliteli ürünler çıkarıyor fakat 2000 tl gibi bir rakamı bir telefona heba etmek nekadar doğru orası tartışılır.

 8. Değmez ya o kadar para vermeye. Hele ki şimdi 3250 lira olmuşken almak tam bir çılgınlık.

 9. ne kadar marka olursa olsun altlarında her zaman bir hile yada gizlilik vardı bu sebeple bu kadar paralar vermek yazık günah ipad yada iphone alacağınıza alternatif markaları tercih edebilirsiniz heme yarı fiyatına

Sizin Yorumunuz