Türknet Bağlantı Sorunu Yaşadım

Herkese merhaba, daha önceleri fiyatlarının uygun olmasından dolayı benim de geçmeyi düşündüğüm ancak, call center hizmeti bulunmadığından dolayı sıcak bakmadığım Türknet firmasının vermiş olduğu hizmetten veya hizmetsizlikten dolayı, bir arkadaşımın bana ulaşarak iletmiş olduğu şikayetini burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Türknet bağlantı sorunu yaşayan arkadaşım da var, memnun olan arkadaşım da… Bunu da belirmek isterim ama memnun olan sayısı daha az.

Böylece aynı durumlara düşmemek için sizler de araştırma yaparken bu konuyu dikkate alırsınız. Arkadaşım, dükkanındaki internetinden dolayı alarm sistemlerinin iptal olduğundan bahsetmiş, isterseniz beraber bakalım duruma.

Dükkan sahibi :

Ben şikayetçi bir kişilik değilim ama TurkNet’in yaptıkları o kadar çok zoruma gidiyor ki şikayet yazmam kaçınılmaz artık. Hangisinden bahsedeyim sizlere? Telefonu çalışmaz, çevir sesi olmaz, interneti kopar, servis sağlayamaz, gürültülü telefonu çözdük der çözmez. Az eleman çalıştırmak için karşına bir adam bile çıkarmaya tenezzül etmezler. Ne kadar acı bir durum. Aboneliğimi sonlandırabileceklerini bilsem sonlandıracağım da onu da yapamayacak veya yaparken beni daha beter ortada bırakacaklar korkusuyla yapamıyorum.

Yani arkadaşlar siz, siz olun ve benim düştüğüm pişmanlığa düşmemek için TurkNet’ten uzak durun. (TurkNet! Bana cevap yazma ben sorunu çözmek için değil sizin ne olduğunuzu millete göstermek için yazdım bu yazıyı) Bu arada telefonu çalışmaz dedim ya öyle böyle değil! Şirketin 11 hattı var, Türknet sistemi sadece bizim hatlarımızı aramıyor. Tüm dünyayı arıyor ama bizim 11 hattı aramıyor. Alarm çalmış olmasına rağmen sistem bizi arayamadı. Şükür ki gerçek alarm değilmiş ama can alıcı yanı ya gerçek olsaydı. Yani gerçekten bir hırsızlık olayı olmuş olsaydı bizim haberimiz olmayacaktı. Takdir milletin.

TurkNet pişmanlıktır. Neden mi 20/30 gündür işyerimizin alarmı defalarca çalmasına rağmen sizin yüzünüzden sabit hatlarımız cep telefonlarımızı arayamadı. Bu alarmlar gerçek olsaydı yine sizin yüzünüzden müdahale edilememiş olacaktı. Çevremi bu konuda bol miktarda bilgilendirip sizin için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Arkadaşım yalan beyanda bulunacak biri değil. Yukarıdaki durumda bana göre de bir hayli ciddi. Düşünsenize evinize veya dükkanınıza hırsız giriyor ancak alarm sizi Türknet yüzünden arayamıyor. Üstelik yaşadığın sıkıntılarla ilgili olarak, konuşabileceğin, şikayetini ileteceğin bir ekip de bulamıyorsunuz karşınızda. Arkadaşımın da dediği gibi konuyla ilgili takdir sizlerin.

 

2 thoughts on “Türknet Bağlantı Sorunu Yaşadım”
  1. merhaba öncelikle arkadaşınıza çok geçmiş olsun, size de paylaştığınız için teşekkür ederim.

    önce şunu belirteyim 2kafadar’ı eskiden beri biliyorum, bilmediğiniz konuda yazmıyorsunuz, arkadaşınızın başına da bu durum gelmiştir eminim. fakat şöyle bir durum var savunmak için söylemiyorum zira her firmanın kendine göre falsoları var ama turknet, türk telekom altyapısını kullanıyor, yaşanan her türlü teknik arıza türk telekom kaynaklı ve müdahale etme şansı da sadece türk telekom’da.

    insan bir sorun yaşadığında karşısında bir muhatap arıyor fakat ben uzun yıllar ttnet abonesi idim ve müşteri hizmetleri ile görüşerek halledebildiğim bir sorun olmadı. çünkü karşınızdaki müşteri temsilcisi şikayet dinliyor ve ilgili departmana aktarıyor kayıt açıyor. isterseniz yarım saat dil dökün yapabileceği bir şey yok. turknette ister online, isterseniz müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisi ile görüşmeden arıza kaydını açıyorsunuz onlar da türknete iletiyor süreç olarak hiçbir değişiklik yok, gerekiyorsa turknet sizi arıyor zaten boşu boşuna müşteri temsilcisine atar yapıp sinirlenip günaha girmiyorsunuz. bu konuda eksiği, telekomdan daha net bilgi alıp gönderdiği güncelleme e-postalarında daha çok detaya yer verebilir.

    turknet de herhangi bir taahhüt olmadığı için mademki böyle bir probleminiz var vakit kaybetmeden diğer firmalara geçmeniz sağlıklı olacaktır çünkü belli ki bulunduğunuz sokakta size gelen hatta bir problem var ttnet düzeltmiyor, kendi altyapısı olan bir firmaya geçebilirsiniz.

    1. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. İptal etme süreci uzun süreceğinden ve bu süreçte sıkıntı yaşama ihtimalimizden dolayı, kapatma yoluna gidemiyor arkadaş. Ayrıca ttnet de ben bu zamana kadar bir sorun yaşamadım ne zaman arasam yardımcı olundu. Denk gelme meselesi demek ki.

Sizin Yorumunuz