Steam Oyunları ve Fiyatları

Video oyunları oynamayı sevenler bilirler ki oyunlara ulaşmanın bir kaç yolu vardır. Bunların birincisi eskiden olduğu gibi oyunları korsan olarak satın almak; bir diğeri crack yapılmış halini indirmektir. Bunların yanı sıra orijinal video oyunu şekilde satın alarak, hem oyunu tüm özellikleriyle oynayabilir, hem de yapımcı şirkete emeklerinin karşılığını verebilirsiniz.

Eğer ki gerçek bir oyun severseniz; oyunu tam anlamıyla oynayabilmek ve tüm ek özelliklerini kullanabilmek istiyorsanız artık orijinal oyun satın almanız şart. Yıllar boyu beklediğiniz bir oyunu oynarken en heyecanlı yerinde uyarı verip kapanması ya da bu oyunun tutkunları için hazırlanan ek paketleri kullanamayacak oluşunuz ne kadar kötü olur.

steam-workingOrijinal oyunların ülkemizdeki bir kişi için ne kadar masraflı olduğu aşikar. Bunun yanı sıra kutulu oyun aldığınızda, birbirinin aynısı şekilde taklit edilen, dvd’ler, bandroller, ambalajlar sizi zararlı çıkarabilmektedir. Bu tarz olumsuz durumları yaşamak istemiyorsanız, bu oyunları sistemlerinde dijital olarak barındıran web siteler mevcut. Bunların da en büyük bildiğiniz gibi Steam.

Steam’i bilmeyenler için şöyle açıklayabiliriz; video oyunları çok oyunculu ve geniş tabanlı bir alt yapıda barındıran dijital dağıtım sitesidir. Siz bir kutulu oyun almak istediğinizde, bu oyun size ulaşana kadar birçok aracıdan geçmektedir. Her aracı da karetmek için üzerine eklediği için, fiyatları ülkemizde yüksek. Steam sayesinde siz oyunu direk üreticiden alırsınız. Dünyadaki hemen hemen her yapımcı şirketin ve ayrıca bağımsız yapımcıların oyunlarını da bünyesinde barındıran Steam sizi aracısız sahip olma imkanı sağlıyor.

Steam sadece oyun satış platformu değildir. Ayrıca oyun oynayan üyelerine kendilerine ait, kendilerinin yönettiği topluluklar kurarak sosyal paylaşımlarda bulunmalarını sağlayan bir platform.

Artık günümüzde oyunlar single player özelliklerinden çok multiplaye;  gerek çok oyunculu gerekse co-op şekilli oynanan içerikler sunuyorlar ve korsanın önüne geçebilmek için, eğer ki kişi multiplayer oynamak istiyorsa artık orijinal oyun alması şart.

Steam sayesinde kendi bilgisayarınız haricinde tüm platformlardan oyunlarınıza ulaşabilirsiniz. Herhangi bir bilgisayarda Steam platformunun olması ve sizin kendi hesabınızla siteye giriş yapmanız yeterlidir. Steam dağıtım sistemi tamamen internet ortamında sağlanmaktadır. Steam’in avantajlarından faydalanmak için yapmanız gereken tek şey kullanmış olduğunuz pc’ye Steam yüklemek ve kendiniz için bir profil oluşturmak.

Steam üzerinde alışverişlerinizi güvenli yapabilmenizi sağlayan Steam kodu kullanılmaktadır. Steam kodu haricinde direkt kredi kartı gibi ödeme seçenekleri de mevcut. Steam cüzdan kodu herhangi bir yerde online oyun elde etmemizi sağlayan bir ödeme şekli. Steam kodları ile Steam cüzdanınıza bakiye ekleyebildiğiniz gibi Steam üzerinden oyun alabilirsiniz. www.gameticaret.com adresinden uygun fiyatlı ve güvenilir steam kodu alabilirsiniz.

7 thoughts on “Steam Oyunları ve Fiyatları”
  1. Eskiden bende oyunun DVD’sini alıyordum. Steam’den bir kere alınca tek tercihim oldu. Bazen Origin’den de aldığım oluyor.

  2. Steam’ın çıkması harika oldu hayır kutulu oyunlara karşı değilim ama evde bile en azından fazlalık oluyordu.Steam işimizi bayağı kolaylaştırdı

  3. oyun ücretleri çok yüksek oluyor, bu yüksek ücretlerde insanları korsana yönlendiriyor, tamam emek var ama milyonlarca oyun oynayan insanları düşünürsek fiyatlar fazla.

  4. Şuan Just Cause 3 ve Rise of the Tomb Raider dahilinde Deus Ex, Final Fantasy, Thief ve Hitman oyunlarında %85’e varan indirimler var 7 Mart’ta bitiyor kampanya.

  5. evet ilk çıktığında oyunlar çok pahalı oluyor.ancak kampanya zamanlarında benim gibi oyun severleri yasa dışı oyunindirme platformlarından kurtarıyor.

  6. Oyunları özellikle amerika için özel günlerde almak lazım. Özellikle o günlerde %70 lere varan oranda indirim yapıyorlar

Sizin Yorumunuz