Sperm Sayısı Nasıl Artar?

Eğer ki sperm sayısı az olduğu için çocuk sahibi olamıyorsanız bu yazıda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Günümüzde birçok çift sperm sayısı az olduğu için çocuk sahibi olamadığından dolayı geçimsizlik yaşamakta ve ilişkileri sonlanmaktadır. Biz de belki bir nebze yardımcı olabileceğimizi umut ederek sperm sayısı nasıl artar isimli bu yazımızı yazmayı düşündük. Tabii ki böyle bir durumda ilk olarak doktora başvurmanız gerekir fakat bunun yanı sıra bazı doğal yöntemlerle sperm sayısının artırıldığı gözükmüştür.

Sperm sayısının azlığı ya da spermdeki kalitesizlik, erkeklerin günümüzde yaşadığı en büyük cinsel sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Sperm azlığının ve düşük kalitede olmasının bas sebeplerinden biri dengesiz beslenmedir. Bunun haricinde ciddi anlamda sperm kalitesine etki eden bir diğer faktör de havanın kirli oluşudur. Bu faktörlerden ötürü sperm kalitesi düsen erkeklerde kısırlık görülür.

Sperm sayısını arttırmanın doğal bir yöntemi vardır. 10 adet keçiboynuzu iyice kırılıp 3 su bardağı su içerisinde 8 dakika kaynatılır. Hazırlanan bu içecek gün içerisinde tüketilir.

2 thoughts on “Sperm Sayısı Nasıl Artar?”
  1. sperm sayısının az olmaması tabii ki çok iyi değil, ama çok fazla olması da sorunların çözülebileceği anlamına gelmiyor tabii ki. Kaliteli sperm her zaman çocuk yapar 🙂

  2. konu günümüzde çok yaşanan bir durum tedavi için çeşitli doğal yöntemler duyuyoruz keci boynuzuda buna bir örnek

Sizin Yorumunuz