Sevgililer Gününde Ne Almamalı?

Bugün kışın ilk ayı olan aralığa giriş yapmış bulunmaktayız ve artık herkesin en büyük problemlerinden biri ne hediye alsam? önce yeni yıl hediyeleri, yeni yıl hediyelerinin haricinde en çok karşılaşılan doğum günü olan 1 ocak’ta alınması gereken doğum günü hediyeleri ve ardından şubat ayına girdiğimizde sevgililer günü hediyeleri.

Artık her yerde yavaş yavaş hangi hediyeler alınabilir gibi listeler göreceğiz. ben bu yazımızda sevgililer gününde ne almamalıyız hakkında ipucu vermek istiyorum.

Çoğumuz hediye alma işini son dakikaya bıraksak da bir çoğumuz çoktan ne alacağına karar vermişlerdir. kesin hediye işini son dakikaya bıraktığımız takdirde eğer ki özel günse istediğin şeyi kolaylıkla bulamazsınız, bulsanız bile çok fazla para isterler. bu yüzden şimdiden sevgilime sevgililer gününde ne alsam diye düşünmekte fayda var. biz alınmaması gerektiğini yazacağız ki düşünceleriniz biraz daha azalsın.

bir kıza alınabilecek en klasik şey tabii ki peluş hayvan. peluş hayvancıklar özellikle peluş ayı var. çok sevimli olsalar da eğer ki bir dönemdir sevgiliyseniz illa ki bu tarz bişey almışsınızdır ama almamış olsanız bile herkes herkese bir şekilde alıyor; bu yüzden orjinal olmanızda fayda var. ama onun çok sevdiği özel bir hayvan varsa yani bulunmayan bir şey “mesela peluş unicorn” onu alabilirsiniz. peluş ayı, peluş ördek, peluş tavşan, peluş Mickey, peluş temel reis, peluş pembe panter bunlar her yerde kolaylıkla bulunabilen ve genellikle alınan hediyeler.

ben özel bir şeyden anlamam en temizi kıyafet almak diyorsanız da sevgiliniz kilo olarak biraz fazla ise kıyafetten uzak durun. eğer ki kilolu ise mutlaka büyük beden giydiği için size olarak büyük beden kıyafet almanız gerekmektedir. kilolu olduğu bariz ortada iken gene de siz büyük beden birşey aldığınızda “ben kilolu muyum ki” tepkisi mutlaka gelecektir. o yüzden hiç kıyafet işine girmeyin ama gene de güzel bir aksesuarla geçirebilirsiniz.

eğer ki erkek arkadaşınıza sevgililer günü için hediye bakıyorsanız kozmetik dükkanlarında saç bakım ürünlerinden uzak durun. ben saç kaybetmekten hoşlanan bi erkek görmedim. birçok erkeğin en büyük korkusu saçların kaybetmektir. E siz saçların dökülmeye başladı  dermişçesine saç bakım hediye ederseniz size olan sevgisi nefrete yakınlaşır.

anneler gününde ev aletleri ile hediye işini halledebilirsiniz. ama sevgililer gününde sakın ha! ütü olur, tost makinası olur, saç kurutma makinası olur, mikrodalga fırın olur bunlar uzak durması gereken şeyler.

bunların haricinde erkek de olsa kız da olsa pet shoplardan uzak durun. hem petshoplar dünyanın en lüzumsuz ticaret merkezleri hem de siz ayrılınca olan hayvana oluyor. hele ki yeni bir ilişkide iseniz ve tam olarak tanımıyorsanız hiç bu işe girişme. Ola ki sevgilinizin evcil hayvanlara alerjisi varsa hem hayvana yazık olur hem size. canlı varlıktan hediye olmaz. Sevgiliniz ile beraber bir hayvanınız olsun istiyorsanız sokaklar kedi köpek kaynıyor.

Yemek tarifi kitaplarından uzak dur. mutlaka bu hediyeniz onu aşçı olarak kullanmanızı gösterir öyle bir amacımız olmasa bile siz yemek tarif kitabı hediye ettiğinizde şu ana kadar yapmış olduğu yemekleri beğenmediğinizi  var sayar.

21 thoughts on “Sevgililer Gününde Ne Almamalı?”
 1. Özellikle kıyafet işi risk birde kilo veya bedeni tutturamazsanız yanarsınız yanmasanız bile sevgiliniz psikolojik olarak etkilenir ve içten içe üzülebilir. :))

 2. Ben sevgilime sürpriz yumurta alıcam içinede kolye koyucam biraz titiz olmam lazım ama çikolata dagılıyo 🙂

 3. Maalesef sevgilim yok bu sene ama geçen sene ona çikolata ile ismini yazdırmıştım çok hoşuna gitmişti.

 4. sevgilim olmadığı için bu tür düşüncelerle zamanımı harcamadığımdan çok rahatım iyiki de yok sevgilim ne mutlu sevgilisi olmayanlara.

 5. Yemek olayı bencede uzak durulması gereken bi konu 😀 ama bir restorantta yemege gidilebilir tabiki

 6. şu sevgililer günü muhabbeti cidden çok saçma, kapitalizmin kölesi olmuş milletler para harcamayı bilirler anca
  iki taraf birbirini sevip sayıyorsa zaten hergün sevgililer günüdür

 7. Ben özellikle hediye olarak luna parka götürüyorum ve orda çok eğeleniyoruz bence tavsiye ederim bunu yapmanızı. Hediye vermek artık anlamsız yada bize öyle geliyor.

 8. sevgiliye her gün özel gün olsa da, yine de o güne özel bir hediye almak gerekir diye düşünüyorum. Her ne olursa olsun bayanlar zordur, mutlu etmek lazım.

 9. Bence bir bayana kıyafet eşyası alınmamalı. Gerçekten bu konuda erkekler çok zevksiz.

 10. Açıkçası ben mont ve atkı-bere-eldiven takımı almayı düşünüyorum. Renklerde iyi bir kombin oluşturursam şimdiden hediye işini halletmiş olurum ve strese de girmem 🙂

 11. Sevgililer günü hediyelerinden mi bahsediyoruz yoksa kız arkadaşlarımıza alacağımız hediyelerden mi belli değil. Abi neden hep biz alıyoruz neden hep kızlara ne alacağımızı araştırıp, bir parçalıyoruz kendimizi neden bize hediye alan yok ıhı ıhı ıhı ıhı :((( biz de sevgililik mertebesinin karşı tarafdaki muhatabıyız biraz da erkeklere ne alınabilir onlardan bahsedelim bence

 12. Sevgililer günün de gidipte kız arkadaşınıza çiçek falan almayın daha somut birşeyler alın tek taş falan (bayan yorumu)

 13. 🙂 Güze bir konu olmuş. Bence de sevgilinize alacağınız hediye konusunda dikkatli olmalısınız.

Sizin Yorumunuz