Printer Nedir? Printer Nasıl Çalışır ve Printer Nasıl Kullanılır?

Printer yani Türkçesiyle yazıcı dijital ortam içerisinde yer alan herhangi bir belge, resim veya dokümanın çıktısını almamıza yardımcı olan bir donanımdır. Halk arasında yaygın şekilde yazıcı olarak adlandırdığımız printerların yardımıyla bilgisayar ortamı içerisindeki hemen her şeyin görüntüsünü fiziksel olan bir kağıt veya kalıp üzerine yazdırabilirsiniz.

Printer Nasıl Çalışır?

Printera ilk önce bilgisayara bağlanan veri aktarımı kablosu aracılığıyla bilgisayar tarafından ne şekilde bir dosya oluşturulacağı hakkında kod dizgileri gönderilir. Bu kod dizgilerini printer okuduktan sonra bu dizgiler içerisinde yer alan dosyanın ne şekilde çıktı alınacağına karar verir ve belirlediği kordinatlara bağlı kalarak çıkartma işlemini gerçekleştirmeye başlar.

Printer Nasıl Kullanılır?

Bir printerı kullanmak için öncelikle yazılımını yüklemeniz gerekir. Ardından çıktısını almak istediğiniz dosyaları dilerseniz işletim sisteminin yazıcı programı aracılığıyla dilerseniz de vasıta diğer programların aracılığıyla açık ve veri kablosu bağlı durumda olan Printer’a gönderirsiniz. Printer yapacağı ufak tarama işlemi sonrasında yazma işlemine başlar ve istediğiniz belgeyi çıktı haline getirir.

Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/

13 thoughts on “Printer Nedir? Printer Nasıl Çalışır ve Printer Nasıl Kullanılır?”
  1. Faydalı bir yazı olmuş.Şirkete printer almayı düşünüyorum bilgilendirme için sağol.

  2. Her ofiste ve Evde olmalı bence Çünkü bazen bir çiktı için saatlerce internet kafe arandığı oluyor

  3. hayatımızı kolaylaştıran bu yazıcılar artık vazgeçilmez oldu renkli yazıcılar çok kaliteli artık

  4. yazıcılar günümüzde olmassa olmaz türden teknoloji ürünleri her eve lazım

  5. printer dünyası artık cihazdan çok sarf malzemelerinden kazanır oldular. Yazıcı ile yarı dolu kartuş veriyorlar 10 baskı sonra kartuş pet doldursan bu sefer cihaz garanti dışı mecbur sana sofor orjinal kartuş aldırıyorlar oda yazıcı fiyatında olunca insanlar artık yazıcı almak yerine cıktılarını başka yerlerde çıkartıyorlar. Bence yakında bunun yerine daha ekonomik ve hızlı bir ürün çıkmazsa şaşırmayın

  6. Güzel bilgilendirme olmuş .Bir öğretmen olarak öğrencilerime anlatacak kaynak arıyordum işimi gördüm sağolun.

  7. HP marka yazıcım bozuldu yeni bakıyorum Canon ya da Samsung marka alacağım.

  8. Yazıcı çoğu zaman gerçekten de işe yarıyor ancak benim gibi alıp 3-4 yıl kullanmayacaksanız evde yattığı için de bozuluyor.

  9. Yazıcı dendiği zaman herkes anlıyor fakat printer dediğinizde gerçekten bazı insanlar tarafından anlaşılmıyor. Bu yazı sayesinde artık printer’ ın ne olduğunu bilmeyen kalmadı 🙂

Sizin Yorumunuz