Paykasa Kart Ne Kadar Sürede Alınır?

Paykasa kart alım süreci, normal banka kartları veya kredi kartları ile kıyaslanamayacak seviyelerde bulunmaktadır. Her hangi bir bankaya, kredi kartı için başvuru yaptığınızda, gerekli belgelerin doldurulması, imzaların atılması, şubeye gidilmesi ve kartın hazırlanarak size teslim edilmesi, yaklaşık 10 ile 15 günü bulmaktadır. Kart, şubenize ya da adresinize gelmekte ve tekrar imza işlemi gündeme gelmekte ve kartı kullanabilmek için, telefon bankacılığı ile açtırma işleminin yaptırılması gerekmektedir. Bu kadar zahmetli olan ve uzun süre alan, banka kartlarının aksine, paykasa kartta bahsedilen hiçbir uygulama bulunmamaktadır. Paykasa kart alım süreci, en fazla 3 dakika sürmektedir. Bu sürenin içerisine, ön ödeme bedellerinin, yetkili temsilci hesaplarına aktarılması ve pin kodunun, ödeme yapan şahıslara teslim edilmesi de dahildir. Satın almaya karar verdiğiniz paykasa kart bedelini, https://www.paykasaal.gen.tr/ satış sitesi üzerinden canlı desteğe bağlanarak, satış temsilcilerine yapacağınız görüşme ardından kartınızı satın alabilirsiniz.

Teslim Alınan Paykasa Kartlar Ne Kadar Süre Sonra Kullanılır?

Bazı paykasa kart kullanıcılarının ya da paykasa satın almak isteyen bazı şahısların, gündeme getirdiği bir konuda, teslim alınan kartların ne zaman kullanılacağıdır. Canlı destek hizmetlerine gelen soruların başında bu konu bulunmaktadır. Paykasa kartların pin kodları, elektronik posta ile maksimum 5 dakika içerisinde, satın al işlemini yapanlara, gönderilmektedir. Her hangi bir şahsın eline, pin kodu geçtiği anda, kart kullanıma açılmış demektir. Diğer bir ifade ile eğer sizler, yetkili temsilcilerden pin kodlarını teslim almış iseniz, paykasa kartınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paykasa Kart Nerede Kullanılır?

Kartın kullanımı, 20 bine yakın online mağaza olarak tarif edilmektedir. Bu mağaza sayısı, online mağazalar anlamına gelmektedir. Ayrıca, bahsedilen mağazalar, yalnızca Türk mağazaları yani Türkiye’de bulunan online mağazalar değil, dünya geneline yayılmış olan online mağazalardır. Online alış verişlerin haricinde, paykasa kartlar, para transferi işlemlerinde de kullanılmaktadır. Ücretli olan online oyun sitelerine, ücretli olan sosyal platformların bazılarına, paykasa ile ödeme yapılabilmektedir. Her hangi bir mağazanın ya da oyun sitesinin veya sosyal hesabın, paykasa ile ödemeyi kabul edip etmediğini, kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Bahsedilen online hizmet sunucularının, ödeme yöntemlerine veya para yatırma yöntemlerine gider iseniz, seçenekler arasında, paykasa ibaresinin yazılı olduğunu görürsünüz. Eğer seçeneklerde paykasa yazmıyor ise, kartınızı o sitelerde kullanamazsınız.

Paykasa Kart Kullanımı Nasıldır?

Paykasa kart kullanımı, herkes tarafından uygulanabilecek, basit bir işlemdir. Ödeme aşamasına kadar gelinmeli, para yatırma ya da ödeme formu açılmalı, seçenekler arasından, paykasa yöntemi bulunarak, tercih edilmelidir. Tercih işleminden sonra, ekranlara ödeme formu veya para yatırma formu, şeklinde bir sayfa gelecektir. Bu sayfa üzerinde, paykasa pin kodunun yazılacağı bir bölüm yer alacaktır. Bu bölüme, pin kodunun yazılması, doğruluğunun kontrol edilmesi, ödenecek miktarın, doğru olduğunun belirlenmesi ve onay verilmesi yeterlidir.

3 thoughts on “Paykasa Kart Ne Kadar Sürede Alınır?”
  1. paypal’ın Türkiye faaliyetlerine son vermesinden sonra herkesin bir alternatif kart bulma yönelimi oldu. Paykasayı bu yazı sayesinde iyice inceledim.

  2. Paypal kartın Türk versiyonu.Sitede ayrıntılı anlatılmış.Kullanmayı düşünmüyorum.

Sizin Yorumunuz