Marmaris Turları ve Aktiviteleri

Marmaris’e her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Gerek kuzey ülkelerinden, gerek Avrupa’dan, gerekse Yugoslavya, Kafkasya tarafındaki insanların favori tatil mekanlarından biri haline geldi.

Önümüzdeki yaz tatiliniz için Marmaris seçeneğini düşünüyorsanız; bu bölge her türden bütçeye uygun. Yani Marmaris’te çok lüks bir tatil geçirebilirsiniz ve bunun yanı sıra eğer ki bütçenizi fazla zorlamak istemezseniz de gene Marmaris’te keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Genellikle Marmaris’teki aktiviteler turistlerin yoğun olduğu mekanlarda normalin üzerinde fiyatla satılıyor. Gitmeden önce güzel bir araştırma yaparak, kesenize fazla zorlamadan tatilinizi yapabilirsiniz. Marmaris’te keyifli vakit geçirebilmek için neler yapılmalıdır diye bakacak olursak; ilk sırada, bize göre mutlaka yapılması gereken şeyler Marmaris tekne turları olur.

Marmaris tekne turlarında genellikle Marmaris’e yakın olan koylara geziler düzenleniyor. Bu tekne turlarında, yiyecek ve içecek de fiyata dahil olduğundan oldukça keyifli geçiyor. Bu turlara katılmayı düşünüyorsanız ve “yemek benim için önemli değil, nasıl olsa teknede satılıyordur” diye düşünürseniz, zararlı çıkarsınız. Çünkü herşey dahil tekne turu seçmediğinizde, teknede satılan ürünler genellikle çok pahalı olmaktalar.

marmaris--turuTeknede koylara gittiğinizde, tekne belli noktalarda sizin denize girmeniz için durur. Mürettebat genellikle hangi bölgelerde denize girileceğini yolcularına açıklıyor. Fakat siz gene de her ihtimale karşı, tekneden atlamadan önce o bölgenin kayalık olmadığından emin olun. Bunun yanı sıra dikkat edilecek diğer husus; tekne durmadan, kaptan durduğunu belirtmeden asla denize atlamayın. Hareket halindeki teknenin pervanesi, korkunç sonuçlara yol açabilir.

Tatil için Marmaris’i seçer ve Marmaris tekne turu yapmak istersiniz, günlük tekne turları arasında birçok seçenek sunuluyor. Bu turlar genellikle 25 TL ile 60 TL arasında değişebilmektedir. Bazı tekne turları hem öğle yemeğini, hem otelden sahile transferinizi, hem teknede rehberi ve gezi boyunca yaptırmanız gereken tüm sigortaları kapsıyor.

Marmaris’teki tekne turları genellikle belli bölgeler için geçerli olmaktadır. Yani bir tekne turuyla tüm Marmaris’in güzelliklerini görebilmeniz pek olası değil. Tatilim sadece otelde havuza girerek ya da plajda denize girerek geçmesin, daha eğlenceli bir şeyler yapayım diyorsanız Marmaris’teki günlük tur gezileri sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

Marmaris turları haricinde ben karada gezmek istiyorum derseniz, ciple safari turu yapabilirsiniz. Bu safari turları çok eğlenceli ve doğayla iç içe geçiyor. Fakat tabii eğer imkanınız varsa, daha önce katılmayı düşündüğünüz safari turuna katılmış olan kişilerin yorumlarına göz atın nereleri gezdikleri ve hangi aktivitelerde bulundukları yorumlar size yol gösterici olacaktır. Eğer ki güzel bir tura katılırsanız Marmaris’in etrafındaki tüm ormanları ve bu ormanlarda gizli olan güzellikleri keyifle görebilirsiniz.

dalyan-camur-banyosu

Marmaris’te Dalyan çamur banyosu oldukça ilgi çekici. Dalyan çamur banyosuna genellikle otobüsler kalkıyor fakat biz otobüsten ziyade denizden gitmenizi öneririz Çünkü çok güzel çok güzelJ hem yolda denizin güzelliğini seyrederek gidip sonra Dalyan’ın şifalı çamurları ile banyo yapmak paha biçilemez. Cilt hastalıkları ya da romatizma ağrıları olanlara mutlaka Dalyan çamur banyosuna gitmelerini öneriyoruz.

Sualtına aşıksanız ya da su altı güzelliklerini merak ediyorsanız; Marmaris’te yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri Diving olacaktır. Bu aktiviteyi yaparken su altı güzelliklerine dalıp da videonuzu ya da su altında bir fotoğrafınızı çektirmeyi unutmayın sakın.Gene Marmaris turlarında olduğu gibi tekneden rastgele atlamamanız gerekiyor.

Eğer ki paket tatil alıp da otelinizin havuzunda vakit geçirmeyi planlıyorsanız, biz yine de Marmaris Plajı’nda vakit geçirmeden dönmemenizi öneririz. Marmaris Plajı halka açık bir plaj olduğundan Marmaris’in yerel halkıyla da bu vesileyle kaynaşabilirsiniz.

39 thoughts on “Marmaris Turları ve Aktiviteleri”
 1. Marmaris’e bu sene gideceğim, bu güzelliği keşfetmenin zamanı geldi de geçiyor bile

 2. Marmaris özellikle arkadaş ortamında sıkça tatil yapılan bir yer. Çok övüyorlar ama henüz gitmek nasip olmadı. Sizin de bu fırsatınızı değerlendirmeye alacağız.

 3. Ben genelde Didim’e gidiyorum denizini çok sevdiğim için ama Türkiye’nin en iyi plajları arasında Marmaris’te varmış umarım birgün Marmaris’e giderim.

 4. marmarisin adı yeter birkere bildiğim görduğum en güzel doğal zenginlikleri olan yer.

 5. Sualtına aşıksanız ya da su altı güzelliklerini merak ediyorsanız; Marmaris’te yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri Diving olacaktır burayı bu yazıdan sonra merak ettim

 6. Şu buz gibi havaların yaşandığı günlerde ne keyifli olurdu marmariste tekne keyfi

 7. hiç marmarise gitmeyen varsa gitmeli görmeli ve gezmelidir sonra daha iyi anlayacaklardır.

 8. mükemmel bir deniz ve harika bir doğa burada sizleri bekliyor olacak herkese tavsiye ederim.

 9. tekne deniz yeşil ve doğa harika burada zaten görselden de belli oluyor yaz gelsin gidelim

 10. aslına bakarsan ülkemizde çok güzel yerler bunların ne başında muğladır her yeri cennet gibi güzel sayılır

 11. insan her sene ülkemizde farklı yerlere gitmeli bence bunların başında marmaris olabilir

 12. evet arkadaşlar gezip görmeniz gereken nadide yerlerden biridir marmaris tavsiye ederim herkese

 13. şuan başka bir şehre gidiyorum ama yavaş yavaş buraya da gideceğim ama yaz gelsin bi bakalım

 14. marmarise bayılırım bence türkiyede tatil yapılabilecek en güzel yer tatilden beklenilen herşeyi kapsıyor..

 15. Marmaris ve civarlarında gezilecek gerçekten muhteşem yerler var bende tavsiye ederim gezmenizi…

 16. Muğlaya gidipte marmarise uğramamak bence akıl işi değil marmarisin ayrı bir yeri var ülkemizde

 17. Marmaris çevresinde tekne ile gezilebilecek harika yerler mevcut gerçekten bende tavsiye ederim

 18. Yıllar önce bir çok ile gittim ama hatta muğlaya da ama marmarise gidemedim nedense bende bilmiyorum sebebini

 19. Marmaris’te Dalyan çamur banyosu oldukça ilgi çekici bunu hep merak etmişimdir yolum düştüğünde görmek istiyorum

 20. deniz ile yeşilin buluştuğu en iyi tatil yerlerinden biridir marmaris ama martılar var mıdır bilmiyorum

Sizin Yorumunuz