Kasko Çekici Ücretlerini Karşılıyor mu

Arkadaşlar Şile’de aracımla yolda kaldım. Büyük araç olduğu için büyük çekici gelmesi gerekiyordu ve kasko firması Sompo Japon sigorta, araç büyük olduğu için ve çok uç noktada kaldığım için uzun sürer dedi, çok fazla bekleyeceğimi ilettiler. Bundan dolayı bu sorunu benim çözümü istediler. Yani bana çekiciyi kendini kendin bul, biz ödemesini yapalım dediler.

Aracınızın kaskosu varsa çekici hizmeti veriliyor, bilginiz olsun. Tabii ki belli kilometreler dahil oluyor. Bu işlem çok uzak mesafeler olunca ekstra ücret isteniyor. Aracınızı aynı ilde, istediğiniz servise, istediğiniz mesafe ücretsiz olarak çektiremiyorsunuz. Ben Şile’den Beylikdüzü’ne 1600 TL verdim KDV dahil ve 1000 lirasını Sompo Japon sigorta karşıladı. 600 lirasını cebimden vermek zorunda kaldım. Yakın bir yere çektirmek isteseydim hiç vermeyecektim. 1000 liraya kadar kasko şirketi karşılıyor. Tabii ki bu kasko firmasından kasko firmasına, poliçeye göre değişiklik gösterebilir. Kaskonun bu hizmeti verdiğini bilin diye yazıyorum.

Kaskodan Çekici Parası Nasıl Alınır

Bazı insanlar her yere ücretsiz çekilebileceğini zannediyor ancak maalesef kilometre sınırı var. Çok uzak bir yere istediğiniz servise nakil etmek istiyorsanız aradaki farkı vermeniz gerekiyor. 

Aynı zamanda kasko firmasından çekicinin parasını almak için önce cebinizden veriyorsunuz ve çekiciden fatura alıyorsunuz. Aldığınız faturayı kasko şirketine verdiğiniz zaman 10-15 gün içerisinde size ödemesini yapıyor.

Eğer bir sıkıntı yaşarsanız sikayetvar.com ‘a şikayetinizi yazarsanız mutlaka bir an önce dönüş yapıyor. Çoğu sigorta firması bu şekilde şikayetlere önem veriyor; bunu da unutmayın. 

Hepinize iyi yolculuklar diliyorum

Sizin Yorumunuz