Kahve İçin Teşekkür Ederiz

Neredeyse bir yıl oldu, sevgili kardeşim Okan ile 2kafadar‘a yazmaya başlayalı. Bu blog sayesinde yeni yeni şeyler öğrendik, öğrettik. Takdir edersiniz ki blog yazmak zaman ve ilgi isteyen bir şey. Ailemize veya kendimize vakit ayırmak varken, bir blog sevdasıdır tutturduk gidiyoruz.

Seviyoruz az veya çok, saçma veya sapan yazıyoruz. Doksan bin kez okunan yazımız da oldu, yüz kez okunan yazımız da. Bu site günlük on bin hiti de gördü 3-5 hiti de. Biz her şeye rağmen yazıyoruz, öğreniyoruz ve öğretiyoruz. Soru soran herkese mutlaka dönmeye çalışıyoruz. Amacım acındırarak, sizlerden bağış toplamak değil 🙂 Bu gece böyle duygusal bir yazı yazmak istedim. Tamamen duygusal emin olabilirsiniz. Her cuma hutbeden sonra yardım isteyen imamlardan olmak istemiyorum o bir gerçek. Ama şunu da belirtmeliyim ki, az da olsa masraflarımız var illaki. n’apalım canınız sağ olsun, biz 2kafadar elimizden geldikçe pamuk eller yapıyoruz.

Sağ tarafta gördüğünüz üzere bağış butonları koyduk. Bu butonları koymamızdaki asıl amaç siz değerli okuyucularımızdan gelen üç beş kuruştan ziyade, emeğe saygı duyulup duyulmadığının, önemsenip önemsenmediğinin ölçülmesidir. Hep görüyorum başka sitelerde blog sahipleri koymuş. Acaba bağış yapan var mı diye bir merak içine girdim.

Dediğim gibi paradan ziyade aha valla la biri 0,50 kuruş bağış yapmış veya 1 lira bağış yapmış vay be demek için yaptım belki de kim bilir. O butonlar sayesinde zengin olmayacağımız bir gerçek, lütfen bizleri yanlış anlamayın.

Amaçlarımızdan bir tanesi de sitemize renk katmak ki, güzel de durdular sanırım. Biraz esprili yaklaşmak istedim konuya. Belki kendinizi bebek’te sahilde bir cafede hissetmek istersiniz?

Bu duygu, mantık ve bolca isim tamlamasının bulunduğu yazımın sonunu, bizlere bağışlarıyla destek olan gerçek okurlara teşekkür ederek getirmek istiyorum. Yazmak için kuruşlarınıza ihtiyacımız olmasından ziyade, o kuruşların vereceği gaza ihtiyacımız var sanırım.

Yandaki düğmeler ile bağış yapın butonundan dilediğiniz kadar bağış yapabilir, abone olun butonundan her ay bir kahve ısmarlayabilir veya abonelikten ayrılabilirsiniz.

*En sondaki kahveyi sormayın, ben de bilmiyorum 🙂

Saygı ve sevgiyle kalın…

9 thoughts on “Kahve İçin Teşekkür Ederiz”
 1. Umarım, güzel bağışlar alırsınız. 🙂
  Ayrıca, gece gece sitenizi okurken, canımın kahve çekmesine neden oldunuz.
  Bu saatte içeceğim kahve ile uyumadtan yarını edersen, suç tamamen size aittir.

  1. Umarım yarın önemli bir işiniz yoktur 🙂 o zaman ne diyim kusura bakmayın. Sizin siteniz var ise siz de koyun ilk kahveniz benden olsun 🙂

 2. aynı kaderi paylaşıyoruz sanırsam umarım destek çıkan olur. benim sitemin de sunucu masrafı baya fazla 🙂

  1. Biz 155 dolar veriyoruz yıllık sizin ki var mı o kadar meraktan soruyorum

 3. Yazınızda içtenliğinizi konuşturmuşsunuz resmen. 🙂 Para veriyoruz ama karşılık alamıyoruz yakınıyorsunuz ben de para veriyorum ama zevk için öğrenmek için yazıyorum bunun getirisi çok daha iyi olacak yıllar sonra. 🙂

 4. begenerek yazılarınızı takip ediyoruz. ve şu kahve olayını bir ara yapalım 🙂 tanışalım.

 5. çok samimi ve sıcak bir yazı olmuş bence çoğu kişinin duygularını dile getirmişsiniz 🙂

Sizin Yorumunuz