İstanbul’da En Güzel Dönerci – Asım Usta

İstanbul Beşiktaş Merkez’de bulunan küçük dükkânlı ama büyük lezzete sahip bir dönerci olan Asım Usta, İstanbul’daki en iyi dönercilerin başında geliyor. Asım Usta döneri servis etmeye başladığında saatler içerisinde bitiyor. Eğer ki Asım Usta’da döner yemek istiyorsanız öğlen saatlerinde gidip isinizi garantiye alin.

Asım Usta isini layıkıyla yapan bir esnaf. Tan yeri ağarırken dükkânını açıyor ve döneri hazırlamaya başlıyor. Asım Usta pire gibi maşallah, bu sebeple oldukça dinç. Kendi tabiriyle geceleri saymadığından kendisini 35 yaşında sayıyor.

Bloglarda, web sitelerde, etrafımızdaki kişilere sorduğumuzda İstanbul’daki en iyi dönerci kimdir en iyi döner nerede yenir diye aradığımızda adres hep Asım Usta oluyor. Asım Usta 39 yıldır bu ise başladığı ufak dükkânında döner satıyor. Dukkani Ne kadar büyürse dönerin o kadar lezzet kaybı yasayacağını düşünüyor. Bizce de çok doğru bir önerme. Siz de etrafınızdaki yerlere dikkat edince fark edeceksiniz, bir yer ne kadar gelişirse o kadar kötüye gidiyor.

donerci-asim-ustaAsım Usta günde bir sis döner takıyor, bu sebeple belirttiğimiz gibi ikindiye doğru döner bitmiş oluyor. Asim usta dönerinde terbiyeli et kullanıyor ve sise takarken aralarına döş de ekliyor. Bu sebeplerden dönerinin lezzetli olduğunu belirtiyor. Tabii pişirmesi, kesmesi artık onun ustalığından dönere lezzet katıyor.

Asım Usta’nın yardımcısı inşaat mühendisi abisi. Kendisi isin maliyet, gelir gider, muhasebe kısmını yürütüyor. Abi kardeş dükkânı çeviriyorlar ne güzel..

Asım Usta’nın döneri orta pismiş oluyor. Her damak tadına uygun. Zaten çok çabuk tüketildiği için fazla kurumuyor.

Asım Usta’nın yeri küçük olduğundan fazla oturacak yeri yok. Her daim de sıra olduğundan ayakta beklemeyi göze alarak gidin.

Tavsiyemiz ekmek arası yerine tombik yani pide arası yiyin. Gerçekten pide ekmekleri de çok güzel. Çünkü fabrikasyon değil, kendi üretimleri.

Sinan Paşa Mahallesi Mumcu Bakkal Sokak No: 6 Beşiktaş İstanbul

 

 

12 thoughts on “İstanbul’da En Güzel Dönerci – Asım Usta”
  1. ben genelde intibahdan yiyorum fakat Beşiktaş’a gittiğim zaman deneyeceğim 🙂

  2. Sizin yazılarınızı gece okumamam gerektiğini bir türlü öğrenemedim. 🙂
    Ne zaman gece sitenizde dolansam, canım bir şeyler çekiyor.

  3. İstanbula geçtiğim ilk fırsatta uğrayacağım. Umarım methettiğiniz kadar vardır.

  4. İstanbul ziyaretimde kesinlikle deneyeceğim bu adresi. Akabinde yorumumu yazacağım buraya

  5. Beşiktaşa gidipte orda yememek olmaz.Birde paşa döner var bu aralar çok türedi tavuk döner yapıyor onuda denemenizi tavsiye ederim.

Sizin Yorumunuz