Ford Fiesta Tekleme Sorunu

Ford Fiesta neden tekleme yapar bunu yazmaya çalışacağım, ancak bu ihtimallerden bir tanesidir ve size fikir vermesi açısından yazıyorum. 

Aslında motor tekleme şikayeti, bu araca özel bir sorun değil, birazdan yazacağım. Aynı sorun her araçta olabilecek bir durum. Tekleme şikayeti ile bize gelen bir aracı incelediğimizde, bujilerin olduğu üst kısım, antifiriz ile dolmuştu. Yani motor suyu aracın bloğuna sızmış. Bundan dolayı da Ford Fiesta tekleme yapıyor. 

Bloklar arasında yer alan su tapaları, zamanla paslanır ve ufak ufak su sızdırmaya başlar, Buralardan tek tek 4 bujinin olduğu bölüme motor suyu karışmış ve bujiler görevini sağlıklı yerine getiremez hale geldiginden, motor tekleme yapıyor

Ford Fiesta Dizel Tekleme Sorunu

Dediğim gibi böyle bir şikayetiniz varsa, ihtimallerden bir tanesi de bloğa motor suyunun karışması olabilir. Su karışmamış olsa da bujilerde veya buji kablolarında da farklı bir sorun varsa eğer, bundan dolayı da aynı şekilde tekleme sorunu yapar. 

Bu sorun için külbültör üst kapak sökülerek, yeni su tapaları takılarak sorun giderilir. Bir tapanın iyisi ortalama 30 liradır ancak bu işin işçiliği parçasından daha pahalıdır, çünkü masraflı bir iştir. İşçilik olarak da ortalama 400 lira civarında bir işçiliği mevcuttur. Buji ve buji kablosu değişimi de yapılırsa iyi olur. 

Sizin Yorumunuz