Eğlenceli Fitness Uygulamaları

Etrafımızdaki insanların çoğu günlük yapılması gereken egzersizler angarya sıkıcı hatta zulüm gibi geliyor tabı bize göre de boyladır büyük ihtimalle artık hayatlarımız masa basında geçiyor ulaşım için de ayaklarımızı kullanmayı günden güne unutuyorken günün belli zamanlarında yapacağımız egzersizler vücudumuz ıçın cok cok onemlı

Kimimiz sağlık problemleri dolayısıyla kımımız ınce ve sıkı bır vucut ıcın egzersız yapmaktayız. Fakat ne sebeple yaparsak yapalım egzersız dunyadakı en sıkıcı işlerden biri.

Aslında birçok insan istediği vücuda ya da sağlığı egzersiz yaparak ulaşılabilecekken hem yorucu olduğundan hem de sıkıcı olduğundan egzersizden kaçıp diyete yöneliyor. Ama diyetlerin bilinçsizce yapıldığında ne kadar zararlı olduklarını gözardı ediyoruz. Bu sebepten bir şekilde egzersizi hayatımıza dahil etmeliyiz. Akıllı telefon kullanıcıları bu konuda biraz daha şanslı. Şöyle ki akıllı telefonlar için oluşturulan birçok fitness uygulaması mevcut. bu uygulamalar egzersizleri eğlenceli hale getiriyor ve en tembellerimiz bile bu sayede egzersiz yapıyor.

En eğlenceli fitness uygulamalarını sizlerle tanıştırmak istiyorum.

Zombies Run! 2

Malumunuz zombi olgusu günümüzde çok popüler. Gün geçmiyor ki zombi temalı birşey çıkmasın. Uygulama egzersizi zombi vasıtasıyla bir oyuna çevirmiş. zombi run sizlere çeşitli görevler veriyor. Örneğin malzemeler toplamak, zombilerden kaçmak ya da insanları kurtarmak gibi.. Tabi bunları hep gerçekten koşarak yapıyorsunuz. Bu sayede koşu egzersiziniz monotonluktan kurtulup eğlenceli bir oyuna dönüşüyor. Sonuçta bu bir uygulama ama kendinizi zombiden kaçmak için sprint atarken bulursanız şaşırmayın; gerçekten içine çekiyor.

Teemo

Bu uygulamada sıradan egzersiz görevlerinin yani sıra gezmeyi seven maceracı ruhlar için muhteşem görevler de mevcut. Örneğin Everest’e tırmanabilir ya da Amazon yağmur ormanlarında koşu yapabilirsiniz. Bu aksiyonları yaparken herhangi bir zaman kısıtlamanız da olmayacak. kulağa gayet hoş geliyor değil mi?

Teemo adından da anlaşılacağı gibi takiım ya da grup olarak da kullanılabilmekte. Zaten eğlenceli bir app iken bir de başkalarıyla birlikte kullanabilmek çok keyifli. Uygulama içerisinde barındırdığı görevleri hem video ile hem de yazı ile açıklıyor. Bu yüzden kullanımı oldukça basit ve tamamen ücretsiz bir fitness uygulamasıdır

Obstacles XRT

Buuygulama hem çok eğlenceli hem de biraz nostaljik. Uygulamayı kullanırken çocukluk günlerinize döneceğinizi garanti edebilirim. Bu uygulama size hayali engeller sunuyor. Bu engellerin üzerinden tırmanmanızı istiyor ya da altından sürünmeniz gerekiyor. Hoplayıp zıplayıp epey bir kalori yakabilirsiniz bu uygulama ile.

Pocket Yoga

Zorlu bir gün geçirdikten sonra rahatlamak için çoğu kişiye göre en iyi yollardan biri yoga yapmak. Çoğu kişi ise çok merak etmesine rağmen denemeye çekiniyor.

Pocket Yoga içerisindeki çeşitli yoga pozisyonlarıyla rahatlamanız için size kılavuz oluyor. Deneyen kişiler özellikle yatmadan önce yapıldığında rahat bir uyku çektiklerini belirtmişler.

7 thoughts on “Eğlenceli Fitness Uygulamaları”
  1. Güzel uygulamalar. Hepsini teker teker deneyeceğim en beğendiğim ise kalıcı olur.

  2. bu yoga sporunda vücudun esnekliği çok çok önemli, bağdaş kurup oturamıyorum ben mesela.

  3. Sporun kendisi zaten keyifli. Sonrası daha da keyifli. Güzel bir yazı olmuş. Eski ama güncelliğini yitirmemiş

Sizin Yorumunuz