Dubai’de Gezilecek Yerler

Dubai esasen çöl olan bir Arap Emirliği iken denizin kenarında, yapay bir cennete dönüştürülmüş diyebiliriz. Çok eskilere gitmemize gerek yok; bundan yaklaşık 50 sene öncesine kadar, kendi halinde bir balıkçı ülkesiyken, İngiltere’nin Hong Kong’u Çin’e bırakmasından sonra, Ortadoğu’daki ticaret başkenti olma görevini, Dubai üstlenmiş bulunmakta.

Her ülkenin kendisine ait ayırt edici bir özelliği vardır, bu noktada Dubai’nin herhangi bir insana yansıması “zenginlik” olmakta.  Daha uçaktan inip, yola çıktığınızda 6 şerit gidiş, 6 şerit geliş olan dev caddeler,  bu caddelerdeki ucu bucağı gözükmeyen gökdelenler, son derece modern dizayn edilmiş mağazalar,  yanınızdan geçen en lüks otomobiller, sizde bu ülkenin bolca para kazanılıp rahatça harcandığı bir yer olduğu izlenimi yaratıyor.

Dubai için, ülke üzerinde bulunan insanların yarısının yerel halk, diğer yarısının ise yabancılardan oluştuğu söylenebilir. Burada ilgi çekici olan nokta, Dubai’deki yerel halk ile turistlerin arasında diyaloga rastlanmaması. Arap kadınlar halihazırda peçeli ve çarşaflı oldukları için, erkekler ise dışarıda entari ile dolaştıkları için, Dubai’ye turistik amaçla gelen kişilerden kolaylıkla ayrılıyorlar. Fakat bununla birlikte, yerel halkın yabancılara karşı hiçbir negatif yaklaşımı bulunmuyor; turistler tişörtleriyle, şortlarıyla, mini etekleri ile rahatça tatillerini geçirebilmektedir.

Dubaide Gezilecek Yerler-1

Dubai’de alkol kolaylıkla ulaşılabilen bir ürün değil. Dubai’deki en lüks restoranlar dahi içki satışı yapmıyor. Keza marketlerde de alkol satışı yasak. Dubai’de bulunuyorken alkole rahatlıkla ulaşabileceğiniz yerler oteller. Dubai’deki otellerde çok çeşitli içkiyi deneme şansına sahipsiniz. Bu sebepten turistler Dubai’de gezilecek yerler listelerindeki gece kulübü ve restoran gibi mekanları otellerin içinde yer alanlardan seçiyorlar.

Dubai’ye gitmeden evvel araştırma yapıp, kendinize Dubai’de gezilecek yerler listesi hazırlamanızda oldukça fayda var. Çünkü Dubai’nin her yeri oldukça şaşalı olduğu için, insan ister istemez her güzelliğini görmek istiyor ve vakitte kısıtlı olunca mutlaka bir yeri keşfetseniz bir yer eksik kalacaktır.

Dubaide Gezilecek Yerler-2Dubai’nin Jumeirah bölgesi, lüks yapılarıyla turistlerin ilgisini çeken yerlerin başında geliyor. Özellikle plajları ve geniş caddeleriyle aklınızı başınızdan alacaktır.

Dubai denince birçok insanın aklına ilk olarak Burj el Arap yani Dünya’nın yedi yıldızlı meşhur oteli gelmekte. Dubai’ye gidip de bu görkemli yapıyı görmeden geri dönmek olmaz. Bunun yanı sıra dünyanın sekizinci harikası ve ayrıca bir yanında Basra Körfezi, bir diğer yanında Hint Okyanusu olan Palmiye Adası ve Atlantis Oteli Dubai’de görülmesi gereken yerler listenizde mutlaka olmalı.

Dubai’de listelerinizi uygularken araç kullanmanız şart. Çünkü bu noktaların arası yürüme mesafesinde değil. İsterseniz araç kiralayabilirsiniz fakat Dubai’de taksi kullanımı özellikle benzin çok ucuz olduğu için daha uygun diyebiliriz.

Dubai’de gezilmesi gereken yerler isimli bu yazımızda sizlere tek tek bu noktaları tanıtmak yerine genel olarak anlatmak istedik. Çünkü www.gezelimgorelimbilelim.com adresinde Dubai’de gezilecek yerler tüm detaylarıyla ve oldukça samimi bir şekilde anlatılmış. Bizim orada anlatılanların üzerine katabileceğimiz bir husus yok; bu yüzden eğer ki Dubai’ye gitmeyi planlıyorsanız ve Dubai’de gezilecek yerleri bilmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak tüm detaylarıyla Dubai Rehberi’ne ulaşabilirsiniz.

gezelimgorelimbilelim.com

8 thoughts on “Dubai’de Gezilecek Yerler”
  1. çölden yaratılmış cennet dubai.Ama biraz pahalı herhalde.Görmeyi çok isterdim.

  2. Hayal ettiğim ve görmeyi çok istediğim bir yer. İnşallah bize de nasip olur birgün gidip görmek 🙂

  3. Bilgilendirme için bu yaz balayı için Dubai’de olacağız umarım keyifli ve güzel bir serüven olur

  4. Daha önce iş gereği gitmiştim eskisi ile yenisi arasında dağlar kadar fark var. İnanılmaz yapılar ve oteller mecvut

  5. Şu Dubai’nin eski halini görünce bu konuma gelmesi gerçekten paranın büyüklüğünün göstergesidir heralde 🙂 Yoktan var olmak heralde böyle bir şey 🙂

  6. inşallah il dışına çıkabildikten sonra dubaiye gitmek nasip olursa bu sayfanın bir çıktısını alıp gidilecek yerlere giderim 🙂

Sizin Yorumunuz