Dövme Yaptırdıktan Sonra Bilinmesi Gerekenler

Dövme yaptırdıktan sonra bilinmesi gerekenler isimli bu yazımıza, yeni yapılan dövmeye nasıl bakim yapılır baslığı ile giriş yapmak istiyorum.

Dövme yaptırdıktan sonra dövmeciniz mutlaka size bir krem tavsiye edecektir. Bunu bolca dövmenizin üzerine sürer zaten siz stüdyodayken ve bandajlar. Eve gittiğinizde en fazla 3 4 saat sonra bandajı çıkarıp mümkünse içme suyu ve anti bakteriyel sabunla yıkayın.  Dövmenizi yaptırdığınızdan günden itibaren de dövme yaptırdığınız yeri günde bir ya da iki kez sabunlu suyla fazla bastırmadan yıkayın. Bunu bir hafta boyunca uygulayın. Solaryuma gitmeyi aklınızdan geçirmeyin. Hatta dışarı çıktığınızda da güneş ışığından koruyun.

Dövmeyi beğenmezsek ne yapabiliriz?
Dövmenizi beğenmezseniz lazer ile sildirebilirsiniz ama tam sonuç verdiği söylenemez.  Yani tamamen silinmez, belli belirsiz hale gelir. Sonra bunun üzerine yeni bir dövme yaptırabilirsiniz.

Bunun haricinde cover up dövme yaptırabilirsiniz. Yani dövme silinmeden üzerine yeni dövme yapılır. Yalnız cover up dövmeler mevcut dövmeden en az 3 kat büyük olmalıdır ki eski dövme gözükmesin.

Dövme yaptırdıktan sonra kilo alırsam dövmenin sekli bozulur mu? diye endişelenirseniz cevap verelim. Normal bir kilo almada dövmenin sekli bozulmaz. Yani 5 10 kilo almakla dövme bozulmaz ama tabii hastalık geçirirsiniz 40 50 kilo alırsınız ya da anoreksiya geçirirsiniz bu durumlarda dövme sekli bozulur. Fazla kilo aldığınızda dövmeniz bozulursa, bu kiloları verdiğinizde dövmeniz eski haline maalesef gelmez. Bu durumda tekrar dövmeciye gidip mümkünse rötuş yaptırmanız ya da cover up yaptırmanız gerekir.

7 thoughts on “Dövme Yaptırdıktan Sonra Bilinmesi Gerekenler”
  1. öncelikle güzel bir makale olmus.. ama kararsızım dövme yaptırmayı istiyorum.. günah mı değil mi? o yüzden hala düşünüyorum..

  2. Dövme’nin yapılması her ne kadar bir kaç günü bulsa da kaldırılması seanslar halinde oluyor. Bunu da ayrıca belirtelim.

  3. ben dövme yaptırmayı planlıyorum. en merak ettiğim soru dövmenin bozulup bozulmamasıyla ilgiliydi. bu makale bana baya yardımcı oldu diyebilirim. teşekkürler.

  4. dövme hakkında ilginç ve daha önce bakılmayan yönlerden de bakmışsınız bilgilendirici olmuş teşekkürler

  5. yararlı bir yazı olmuş, dövme yaptırmak istiyorum ama korkularım var. ya enfeksiiyon kaparsam diye korkuyorum

  6. Kilo olayını hep merak etmişimdir.aydınlatıcı oldu peki atıyorum kola yaptırılan bir dövme var ve kol çapı 34 cm spor yaptık 3 sene sonra oldu 48 cm dövme o zamanda bozuluyor mu.

  7. bilgilendirici bir yazı olmuş dövme yaptırmak hakkında fakat ben görünüş itibariyle pek sevmiyorum dövemeleri

Sizin Yorumunuz