Çocukla Gidilebilecek Tatil Yerleri

Artık mevsimler bozulduğu için havaların nasıl olacağını tam bilemesek de onumuz yaz. E yaz demek tatil demek. Bekarken ya da çocuk yokken deniz, kum ve güneş.hepimiz için yeterli oluyor ama işin içine çocuk girdiğinde daha secici oluyoruz.

Erken rezervasyon indirimlerinden yararlanan bir çok kişi olsa da çocuklar ile gidilebilecek tatil yerlerimizi derlemek istedik.

Antalya Belek çocuklu aileler için ideal bir secim. Bizler için deniz, havuz yeterli olsa da çocuklar için önemli olan oyun ve eğlence. Belekteki bir çok otelde su parkı mevcut. Su parkı olmayan oteller ise belekteki aqua parklarla anlaşmalılar. Su oyunlarının yani sıra otellerin çocuk kulüpleri de genellikle var. Bu mini çocuk kulüplerinde otel sakinlerinin çocukları için gün boyu eğitici ve eğlendirici aktiviteler düzenlenmekte. Otel haricinde Antalya Hayvanat Bahçesi’nde çocuğunuzla vakit geçirebilirsiniz. Eğlencenin yani sıra belekteki bütün plajlar mavi bayraklıdır. Temizlik acısından endişe etmenize gerek yoktur.

Kemer de bir diğer tatil yeri alternatifiniz olabilir. Kemerde ki otellerde de su parkları ve aktiviteler mevcuttur. Bunun yanında genellikle kemer 5 yıldızlı otellerde 12 yasına kadar çocuklardan ücret alınmıyor. Her şey dahil otel tercih ediyorsanız Kemerde’ki oteller genellikle bu şekilde çalışıyor. Kemerde otel haricinde çocuğunuzla birlikte jeep safari yapabilirsiniz. Çocuklara özel diskolar ve sinemalar da mevcut.

Çocuğunuzla birlikte kalabalıktan uzak bir tatil düşünüyorsanız Bozcaada’yı tercih edebilirsiniz. Hem siz dinlenmiş olursunuz hem de çocuğunuz teknolojiden uzaklaşıp doğayla haşir nesir olur. Bozcaada’nın geniş ve güzel sahilini yüzmenin haricinde uçurtma uçurmak, futbol ve voleybol oynamak için kullanabilirsiniz. Bozcaada’nin haricinde etrafındaki küçük adalara günübirlik turlar düzenlenmektedir. Bunların haricinde çiftliklerde hayvanlarla ve meyve ağaçlarının arasında vakit geçirme olanağınız da vardır.

Bodrum dendi mi herkes kalabalık, curcuna, magazin vs diye temkinli yaklaşıyor. Halbuki bodrumun çocuğunuzla birlikte tatil yapabileceğiniz sakin yerleri de var. Örneğin Biten hem daha sakin hem de daha uygundur. Gayet güzel bir plajı vardır. Bodrumda su aktiviteleri yapmak isterseniz Gündoğan koyuna gidebilirsiniz. Bodrumda yelken kursu almak isterseniz gene Gündoğan koyu bu is için idealdir. Çocuğunuz denizdeyken akliniz kalmasın istiyorsanız Akyarlar Plajı tam size göre çünkü denizi çok sığ. Sahilden 25 30 metre açılsanız da su seviyesi dizinizi geçmiyor.

Çocuklu aileler yaz tatilleri için genellikle Fethiye’yi tercih etmekteler. Bunun baslıca sebebi Fethiye’de otele kapanıp kalmanız gerekmiyor, gezebileceğiniz yer çok. Diğer sebebiyse çocuklar için ideal bir tatil yeri oluşu. Fethiye Çocuk Cenneti 20 dönüm araziye kurulmuş bir alan. Sabah dokuzdan aksam onsekize kadar açık. İçerisinde tiyatro, havuz, plaj, kaydıraklar, atölyeler, oyun alanları gibi çocukları eğlendirecek her şey var.

Sizin Yorumunuz