Burcu Biricik Kimdir?

burcu biricik 17 yaşında akdeniz kraliçesi olarak seçilmiştir. daha sonra dizi ve reklam çalışmaları ile oyunculuk yapmaya başlamıştır.

4 mayıs 1989 burcu biricik doğum tarihidir. burcu biricik nerede doğdu diye bakacak olursak antalya’nın elmalı ilçesinde hayata gelmiştir. annesi ve babası, burcu çok küçükken ayrılan güzel oyuncu abisi ve anneannesi tarafından büyütülmüştür. lise tahsilini yaparken bir tiyatro festivalinde oynamış olduğu oyun ile oyuncu olan burcu biricik oyunculuk alanında kendini geliştirme kararını vermiştir.

Burcu Biricik’in Kariyeri

burcu biricik hangi üniversiteye gitmiş diye bakacak olursak; izmir ege üniversitesi arkeoloji bölümünü tamamlayan ünlü oyuncu, üniversitede okurken bornova belediyesi şehir tiyatrosunda da oyunculuk eğitimi almıştır. bu eğitim esnasında yaşlı hanımın ziyareti, ikinin biri, yedi kocalı hürmüz, gözlerimi kapadım, vazifemi yaparım isimli tiyatro oyunlarında rol almıştır.

2006 senesinde burcu biricik 17 yaşındayken akdeniz kraliçesi olarak bir güzellik yarışmasında derece almıştır. burcu biricik’in ilk televizyona çıkışı, 2007 yılındaki show tv’de yayınlanan maçolar isimli dizidir. daha sonra 2011 yılında kanal d’de ekrana gelen artiz mektebi isimli yarışmaya katılarak alican aytekin ile birlikte bilinci olmuştur.

yine 2011 yılında profilo isimli markanın reklamında oynayan burcu biricik, star tv’de ekrana gelen muhteşem yüzyıl isimli dizide rol almıştır. 2012 senesinde ustura kemal ve düşman kardeşler isimli dizilerde rol almıştır. yine aynı yıl biskrem reklamında oynayan burcu biricik 2013 yılında kariyerinin doruk noktası olan beni böyle sev isimli dizide rol almıştır. 2013 yılında bu dizinin haricinde; tudors, n11.com ve molped reklamlarında oynamıştır.

kanal d’de 2014 senesinde yayınlanan şeref meselesi isimli dizide kübra karakterini oynayan burcu biricik başrol oynamasa da başrol oyuncuları kadar sevilip, desteklenmiştir. içinde bulunduğumuz 2016 senesinde ise yine kanal d’de yayınlanan hayat şarkısı dizisinde görev almaktadır.

3 thoughts on “Burcu Biricik Kimdir?”
  1. Birçok kişi tarafından sevilerek takip edilen bir oyuncu. Başarılı buluyorum kendisini.

Sizin Yorumunuz