Bal Arıları Olmadan Belki Ama Kadınlar Olmadan Asla

8  Mart Dünya Kadınlar Günü her yıl bu tarihte kutlanan, Birleşmiş Milletler tarafından  başlatılmış ve dünyaca kabul görmüş uluslararası özel bir gündür. Türkiye’de ise ilk kez 1921 yılında ‘Emekçi Kadınlar Günü ‘ olarak kutlanmaya başlanmıştır. Yalnızca 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi ve sonrasındaki dört yıl süreyle kutlama yapılmamıştır.

Günümüzde Dünya Kadınlar Günü, artık belki de yılda bir kaç kez kutlanması gereken gün haline geldi; hatta ve hatta eğer ki her gün kutlanacak olsa, absürt olmayacak bir gündür. Kadın olmanın bu kadar güç, bu kadar meşakkatli olduğu günlerde kutlama yapılması ne kadar doğrudur o da tartışma konusu olabilir. Belki bu günlerde kutlamanın  altı çizili olarak ‘elimizde kalan kadınlara’ binaen kutlama yapılabilir. Karşı cinsten artık tam anlamıyla korkmuş hale gelen kadınlarımızın gününü kutlayacak olan erkeklerin son derece hassas, son derece dikkatli olmaları gerekmektedir.

nesat-ertas-kadinlar

Ayaklarının altında sonsuz güzellik taşıyan bu kutsal varlıklarımızın değerini sadece 8 Mart değil, Mart ayının her gününde ve her ayın her gününde bilmemiz şarttır, mecburidir. Çünkü hepimiz biliyoruz ki kadınlar  olmadan hemen hemen her şey yarımdır, azdır, lezzetsizdir.

Dünyada önem derecesine göre sıralanmış maddeler olsa muhakkak kadınlar bu listenin en başlarında gelir. Kadınların varlığı bu kadar mühim, bu kadar vazgeçilmez olduğu için kadınlarımız 8 Mart da dahil üç yüz altmış beş günün her saatinde el üstünde tutmalıyız; çünkü su kadar elzemdir kadın.

8 thoughts on “Bal Arıları Olmadan Belki Ama Kadınlar Olmadan Asla”
  1. Neşet ertaş ne güzel söylemiş öyle çok beğendim resimdeki yazıyı. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Teşekkürler paylaşım için.

  2. 8 mart kadınlarımıza adanmış bir gun olrak tarihe gecmiş aslolan insandır anlayışı tüm dünyada benimsenmiştir

  3. Sadece 8 martta değil her gün bilseler kadınlarımızın değerini hiç sıkıntı olmayacak

  4. kadın olmadan erkeğin olması boş olmasıda imkansız doğada denge olmayacığına görede insanoğlu olmazdı kadınlarımızın kıymetini bilelim

  5. kadınlarımız biz erkeklere rabbimizin emanetleridir onlar nadide cicek gibidir olmassalar erkek olmanın aslıyeti olmaz

  6. Aslında her gün bizim günümüz fakat kıymet bilen yok yıl 2016 fakat kafalar hala 1950 lerde.

Sizin Yorumunuz