Yaşar Alptekin’in Evi

Genel recepozan

Geçtiğimiz günlerde TV8’deki bir program Yaşar Alptekin’in evine konuk oldu. Hepinizin bildiği üzere eski model Yaşar Alptekin evlendikten sonra modelliği bırakıp daha çok maneviyata yönelmesiyle konuşulan bir isimdi.

Yaşar Alptekin’in Evindeki Disko

Yaşar Alptekin’in evine gelecek olursak, Kurtköy’de bulunan evi 3 katlı olup, evinde sauna ve disko var! Evini geleneksel ve islami motiflerle döşeyen Yaşar Alptekin aynanın karşısına geçip müzik eşliğinde kendi kendine dans ettiğini belirterek ”Dışarıda değil, burada kendi kendime eğleniyorum” dedi.

Yaşar Alptekin’in Evi Nerede?

Evinde bir de dans stüdyosu olduğunu belirten 80’li yıllara damga vurmuş Yaşar Alptekin, “dans tutkusundan asla vazgeçemiyorum” sözünü ekliyor. Yaşar Alptekin eşiyle Facebook’ta tanışmışlardı. Önce erkek diyerek isteği kabul eden Alptekin, kadın çıkması üzerine sessiz kalıp, bir süre sonra konuşmaya başlamışlar.

Yaşar Alptekin’in evine gelecek olursak, salonun tam ortasında üstünden sular akan bir süs havuzu bunmakta. Ben zevkine saygı gösteriyorum, sonuçta geçmiş yılların bir sanatçısı kendisi.

Evini genel olarak ahşap eşyalarla doldurmuş, ahşabı ve türevlerini seven bir sanatçı. Evinde televizyonu olmayan Yaşar Alptekin dikkatleri bir kez daha üzerine çekmiş. Televizyonun eksikliğini hissetmeyen dans ustası, eski model Yaşar Alptekin, müzik dinlemek bana yetiyor, ben böyle mutluyum kelimelerini sarf ediyor.

Yaşar Alptekin’in evi her şeyiyle yaşayan bir eve benziyor. Eşyaların düzenli tertipli bir şekilde yerleştirilmiş olması, o kitapların raflarla buluşması, ortadaki akan suyla dolu mini havuz, mutfaktaki eşyaların ahşap raflara düzenli bir şekilde yerleştrilmiş olması, küçük bir bahçesi olmasına rağmen o bahçeye düzenli bir şekilde bakıp birşeyler ekmesi, o küçük bahçenin bir orman gibi görünmesine ve göz zevkine fazlaca hitap etmesiyle dikkat çeken bir eve sahip.

Zevk Meselesi

Yaşar Alptekin’e baktığımız zaman kendine has zevki olan bir sanatçı aklımıza gelmellidir. Çünkü yaşadığımız yüzyılda, çoğu insan ve sanatçılar batı tarzı ev döşemesi ve dekarasyonu yapmaktadır. Oysa geleneğimize bağlı kalıp evlerimizi, Osmanlı veya Selçuklu tarzı dekore etsek de uygun olur diye düşünenler de bir hayli fazla. Yaşar Alptekin de tam olarak böyle yapmış. Yaşar Alptekin’in evi Osmanlı mimarisiyle ve iç dekorasyonuyla, batı mimarisini birleştirmiş; bir nevi ortaya klasik, geleneksel ve modern tarzda bir ev çıkmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir