Uçak Korkusu Olanlar Ne Yapmalı?

Seyahat okan

En kolay ve en hızlı ulaşım şekli malumunuz uçmak. Fakat insanoğlu yaratılısı gereği uçamadığından yerden yüksekte olmak birçoğumuz için korkunç bir şey. Bu kadar korkulan bir şeyin en güvenli ulaşım yolu olmasıysa tam bir ironi. Ama uçak havalanırken uçuş fobisi olanların haleti ruhiyesini düşünmek pek hoş değil.

Türk Hava Yolları uçak fobisi olanlar için kurs açmakta. Siz bu kursa katılmak için başvuruyorsunuz, yeteri kadar kişi talep ettiğinde kurs açıp sizi çağırıyorlar. Vakit ayıramam derseniz endişeniz olmasın çünkü kurs 3 gün sürüyor,psikologlar ve pilotlar uçuş konusunda bilgiler ve telkinler veriyor. Bu kurs sayesinde büyük oranlarla uçak fobisi yeniliyor.

Kendi kendinize uçak korkunuzu yenmek isterseniz tabii ki en etkili yol korkunuzun üzerine gitmektir. En kısa mesafeden 3 4 gün sonrası için bir uçuş seçin kendinize ve uçuş günü gelene kadar bunu hiç düşünmeyin. Uçaklarla ilgili video, yazı, sohbet gibi şeylerden uzak durun. Birçok kişi otobüslerde olduğu gibi uçaklarda da cam kenarında daha rahat eder. Bu sebeple önerimiz cam kenarı tercih etmeniz. Havalanışınızı görmeniz kendinizi iyi hissettirecektir.

Uçağa binmeden önce kendinizi gergin hissediyorsanız rahatlatıcı bitki çayları ya da biraz alkol içebilirsiniz. Çay da alkollü içecek de az miktarda alınmalı.

İlginizi çekecek kitaplar, dergiler bulundurun. Özellikle iyi bir roman kafanızı meşgul edecektir.

Uçak modanda kullanacağınız her turlu elektronik cihazları kullanabilirsiniz. Oyun oynamak zamanı en hızlı geçiren seyerden biridir.

“Uçak Korkusu Olanlar Ne Yapmalı?” üzerine 2 yorum

  1. Science Moon dedi ki:

    Çok zor böyle korkular gerçekten.
    Uçak büyük rahatlık, 1-2 saatlik yollar için 12-14 saat yol çekmek zorunda kalmak sıkıcı olur.

  2. Bilal Can dedi ki:

    simulasyonları öneririm. çünkü korkuları yenmek çok zor maalesef ön yargılar sağolsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir