Sahibinden.com Artık Değişmelisin

İnternet Siteleri recepozan

Keşke ismin gibi bir site olsaydın sahibinden.com, keşke gerçekten sahibinden olsaydın. Keşke sahibinden olaydın da, çöp bir site olmayaydın. Tamam bir çok işimizi bu siteden hallediyoruz hakkını yiyemeyiz ancak, artık sahte mallardan, kalitesizlikten, yalancılıktan, dolandırıcılıktan, sıfır diye satılan çakma cep telefonlarından, sahte ayakkabılardan, parfümlerden ve daha bir çok şeyden bıktık be abi. Keşke muadilin olsa da kullanmasak seni. Keşke sen de mağaza açanların paraları değil de aynı zamanda, kaliteleri de önemli olsaydı senin için, keşke sen bu ortamın güvenini sağlayan sembol bir site olsaydın. Keşke birilerine haksız yere para kazandırmasaydın. Önüne gelen ürün ekleyemeseydi, keşke madem emlakçılar, galericiler de olacaksa da onları emlakcıdan.com galericiden.com diye ayrı siteler altında toplasaydın. Biz de her seferinde bir ürün ararken, korkarak telefona sarılmasaydık.

Keşke gerçekten insanlar, sahibinden ev kiralayabilselerdi veya alabilselerdi. Sen kapanırsan neler olur tahmin edemiyorum, bir sürü insan işsiz ve ekmeksiz kalır ama buna eminim. Yalan yanlış açıklamalar, insanları süslü kelimelerle kandırmalar, mesela metrobüse 2 dakika başlığındaki ilan, gerçekten metrobüse 2 dakika olsaydı. Bunları kontrol etmek için departmanlar kursaydın. Biz de vaktimizi boşa harcamasaydık ne güzel olurdu. Bildiğiniz üzere sahibinden.com da metrobüse 5 dakika uzaklık da ev kalmadı. Hep iki dakika uzaklıkta. Meğer bu metrobüsün çevresi ne kadarda genişmiş ya gerçekten hayret ediyorum. Adam metrobüse iki dakika yazıyor, gidiyorsun, en az 15 dakika ve adama abi neresi 2 dakika dediğinde de üstüne bir de fırça yemesek. Adam ben 2 dakika da yürüyorum gibi saçma bir cevap vermese. Keşke deniz manzaralı yazılıp da gittiğinde veya aradığında, ilandaki ev bahçekat çıkmasa. Üstüne emlakçı en üst kattan deniz gözüküyor demese veya biz bu olayları sana geri dönüş yapıyor olabilsek. Sen ona göre mağazalarına aksiyon alsan. Onları belli bir güven filtresine soksan. Bir dünya para kazanıyorsun. Her il için 5 tane adam tutsan, bölge bölge görevlendirsen veya 10 neyse, onlar da o ilanların doğruluğunu sağlasa kontrol etse. Bu insanların ilan yayınlama alışkanlıklarını ortaya koysa ve ona göre bir çalışma yapsa güzel olmaz mı?

İnsanlar kilometresi düşürülmüş araçları satmasa, yalan beyanda bulunamasa, hiç kazası yoktur, yeni gibi yazamasa, yazıyorsa da gerçekten öyle olsa. Biz de mecidiyeköyden beylikdüzüne boşa gitmesek olmaz mı? Diyeceksiniz ki şimdi kardeşim sen uçmuşsun ya adam o kadar şeyi nası yapsın kaç tane adam gerekir biliyor musun dediğinizi duyar gibiyim. Sevgili arkadaşlar, bir bakkal dükkanından bahsediyor olsak haklısınız. Ama sahibinden.com gibi bir devden bahsediyoruz ve bunları yapabilecek gücünün de olduğunu biliyoruz. Bir dünya para kazandığını da görüyoruz. Bir mağaza açmak 1500 liralardan başlıyor kategorisine göre, dopingler hariç. Reklamlar hariç, proje lansmanları hariç. Kaç tane mağaza olduğunu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Milyonlar kazanıyorsun be kardeşim, alsana 500 tane adam veya 300 tane adam neyse ve bununla beraber daha çok tercih edilsene, güven sağlasana. Site her geçen gün akbabalarla doluyor. Alışveriş iki taraf arasındadır, sorumluluk sahibinden com a ait değildir diyip, çekilmesene geri, koysana elini taşın altına, yazık günah değil mi seni tercih eden bunca insanın zamanına, parasına. Önüne gelen mağaza açıyor, fişsiz faturasız bir şeyler satıyor, yani buna nasıl göz yumarsın, nasıl için rahat ediyor anlamış değilim. Mesela n11.com da vergi mükellefi değilsen, şirketin yok ise ilan koyamıyorsun, demek ki olunca oluyor. Arabam.com un, hürriyet emlağın dalga geçtiği kadar varsın gerçekten. Ama işte muadilin yok maselef ki. Bu işi gerçekten hakkıyla yapan birinin çıkmasını o kadar çok istiyorum ki. Adı gibi gerçekten sahibinden olmasını o kadar çok istiyorum ki. Evde oturan adam emlakçılık yapıyor arkadaş var mı böyle bir şey ya. Hele hele emlakçılık kalmadı artık. Adamlar komisyon alıyorlar ama aldığı paraları hak etmiyorlar bence. Zira sen evini emlakçıya verdiğini sanıyorsun, adam ilanı koyuyor, hop oturduğu yerden iki dakika da kiraya verip alıyor komisyonunu. Adım başı emlakçı oldu. Emlakçılık bu mudur yani. Bir siteye ilan koyup sonra parayı cebe indirmek mi ? Ya daha şu an aklıma gelmeyen o kadar çok saçmalık var ki. Yani bunlara bir an önce çözüm bulmasını gerçekten çok istiyorum. Kendim için değil insanlık için. Sebep ve sonuçları artırabiliriz. Değerli yorumlarınızla konu hakkındaki düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum.

 

“Sahibinden.com Artık Değişmelisin” üzerine 23 yorum

 1. idris dedi ki:

  Maalesef ki denetimler pek yapılmıyor. Her türlü çakma ve kusurlu mal satılıyor bu sitelerde.

 2. ezgi dedi ki:

  Ben sahibinden den ipad mini 2 almak için birisi ile anlaştım parayı gönderdim ve adam ipad mini 1 gönderdi olay hala savcılıkta

  1. dogukan dedi ki:

   gecmıs olsun dıkkatlı olun arkadaslar

 3. Selçuk dedi ki:

  Çok haklısın. Emlakçı, galerici dolu sitede. Bir araba bakıyorsun arıyorsun galeri! sahibinden yazıyor birde. Bu kadar büyük bir site bu derece düzensiz olmamalıdır.

 4. best54 dedi ki:

  yazan arkadaş yazdığı konuda son derece haklı denetim yok güvenli ticaret genel ticaret anlayına dayandırılmalı bunların çaresine bakılmalı

 5. Kemal dedi ki:

  kesinlikle artık değişmesi gerekiyor . Gerekli gereksiz bir sürü paylaşım . site çöp site haline geldi resmen . satılanlar kalkmıyor , ya da çoğu fiyat öğrenmek amaçlı satışa çıkartıyor . Denetim şart.

 6. okan dedi ki:

  Muadili olmaması zaten herşeyi bitiriyor tek el oldukları ıcın artık ilanlarda bile saçma sapan seyler koyulmasına izin veriliyor.

 7. Ali Haydar dedi ki:

  Sahibinden kapatılsın diye kampanya mı yapsak artık bu arda sahibi kim diye merak etmedim de değil hani

 8. Mustafa dedi ki:

  Bir kaç kez satın alma işlemi yaptım bu siteden.

 9. İlayda dedi ki:

  O kadar güzel bir dil ile anlatmışsınız ki harika eğlenerek okudum

 10. Atagun dedi ki:

  Bir emlakçıdan yılda 10.000Tl kazanıyorlar. Çok büyük gelirleri var ama yalan dolan ilanda çok. Kesinlikle yazınıza katılıyorum.

 11. Selçuk dedi ki:

  Umarım dediklerinizi uygularlar.

 12. Sedef dedi ki:

  Ben de bir kaç kez alım yaptım bu siteden ama dolandılırıların da çok olduğunu duyuyoruz.

 13. ahmet dedi ki:

  gerekli gereksiz herşey doldu içine kontrol sıfır

 14. bertan dedi ki:

  Yazı süper ve bir o kadarda haklı teşhis olmuş tebrikler

 15. alican dedi ki:

  Güzel yazı olmuş ama site ne yapsın o kadar ssatış varki kontrol edemez

 16. Rıza dedi ki:

  güzel konulara değinilmiş biryazıokudum ama sahibinden com da aynı tas aynı hamam devam eder.

 17. alican dedi ki:

  Değişik olsada böle kalsada kazanıyor ve sektörde 1 numara güzel bir sistemi var

 18. Derya dedi ki:

  Ben sık sık giriyorum sahibindene bir çok alışverişte yaptım. Düzensizlik denetlenmeme konusunda size hak veriyorum, çok saçma şeylerle karşılaşıyorum bazen

 19. Eren dedi ki:

  Ben sahibinden.com’a araba ve ev bakmak için giriyorum diğer ürünlere bakmıyorum güvenli olduğunu düşünmüyorum açıkcası özellikle elektronik 2.el ürünlerinde.

 20. selda dedi ki:

  sahibinden değişmesi ve yeni tasarım ve standartlarını geliştirmesi lazım….

 21. Süleyman dedi ki:

  Nasıl bir kontrol yapıyorlar bilmiyorum aynı ilandan 3-4 tane oluyor.

 22. Turan KAYA dedi ki:

  Evet gerçekten anlatmak istediklerinizde %100 haklısınız sorun hem sahibinden.com dan hem üyelerden kaynaklanıyor kardeşim güven sağlayacağı yerde ilanı ekleyen üyede yalan yanlış bilgi veriyor site bir yere kadar denetler ama üyelerde yardımcı olmalı gerçek bilgileri söylemeli ki insanlara daha faydalı olsunlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir