Online Tesbih Satışının Lider Firması İnan Tesbih

Alışveriş okan

Kuka, kemik, oltu, gül, kehribar, gümüş… Envai çeşit malzemeden yapılan boncuklar, bir ipe dizilir ve yüzyıllardır insanoğlunun ellerinde tek tek çekilir. Türlü türlü, farklı farklı şekillerde yapılan tesbih, hangi dinin mensubu olursa olsun insanların ibadetlerini yapmalarında en önemli araçlardan biri olmuştur.

Tesbihin ilk önce hangi yıllarda kullanıldığına dair kesin bir belge olmasa da Müslümanların, Hıristiyanların, Budistlerin inançları gereği yapmış oldukları dualarında, bölüm belirteci olarak kullanıma gelmiştir. Boncuk sayısına göre 17’lik, 33’lük ve 99’luk olanları gündelik hayatta ve ibadet sırasında, 500’lük ve 1000’lik gibi olanları ise dergahlarda ve tekkelerde zikir amaçlı kullanılmaktadır.

Tesbihin ibadet için olan vasıflarının yanında günlük hayatta insanın zihnini yoran olaylardan uzaklaşması, aklını başka yöne yoğunlaştırması için ellerini meşgul tutarak, onu rahatlatması gibi özellikleri de vardır. Bilimsel yönden de tesbih çeken insanların rahatladığı ve stresinin azaldığı kanıtlanmıştır.

Tespih bu özelliklerinin yanı sıra erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri olarak özellikle Türkiye’de kullanılmaktadır. Fakat aslında bir süs olmasının ötesinde; bir kültürü, insanların yaşama bakış açısını simgeleyen nesnelerdir. Türk erkeği için tesbih 33 tane boncuktan oluşan bir nesneden ziyade, taşımasında, çekilmesinde, bir dosta verilip alınmasında özel bir ehemmiyet gösterilmesi gereken bir şeydir.

tesbih-cesitleri

Değerli taştan ya da plastik gibi materyallerden de yapılabilen teşbihlerden; birçok kişinin vazgeçilmezi ahşaptan yapılan teşbihlerdir. Ahşap tesbih çeşitleri genellikle; ateş ağacı, sandal ağacı, öd ağacı, zeytin, abanoz ya da yılan ağacından yapılır. Ahşap boncuklu tesbihlerin yanı sıra kehribar denen çam reçinesinin fosilleşmiş halinden yapılan teşbihler, binlerce liralık değerleriyle tespihlerin en özel parçaları arasında yer alırlar.

Osmanlı zamanında, kişinin önemli hazinelerinden biri olan tesbih maddi kıymetinin haricinde manevi olarak da son derece kıymetli görülürmüş. Tesbih rastgele kişiye verilmez, derviş adabı ile takdim edilir, tesbihi alan kişi biraz da benim ruhum tesbihte gezinsin dermiş.

Tespihlerin yapıldığı maddenin yanı sıra şekillerine göre de çeşitleri vardır. Şalgami, armudi, yuvarlak, yassı yuvarlak gibi tesbih çeşitleri bulunmaktadır. Küçük boncuk taneli teşbihler, literatürde kadın tesbihi olarak geçmektedir.

Bilir misiniz; bir insanın tespih çekiş şekli, o kişinin içinde bulunduğu ruh halini yansıtır. Eğer ki kişi tesbihini ağır ağır çekiyorsa özellikle bir şey düşünüyordur; kafasını meşgul eden bir husus vardır. Bu hususu çözmek için bir plan içerisindedir ya da kendince yorumluyordur. Kişi tesbihini hızlıca çekiyorsa, sinirlidir. Bir şeye canı sıkkın ve hırsını tesbih tanelerinden çıkartıyordur.

Tesbihin bilinen faydalarının yanı sıra sigara bıraktırıcı özelliği bulunmaktadır. Eğer ki siz sigarayı dudak tiryakiliği değil de elinizi oyalayan bir alışkanlık haline getirdiyseniz; tesbih çekerek elinizi oynayabilirsiniz.

İnternetin kademe kademe hayatımıza girmesiyle artık online alışveriş daha da bir önem kazandı. Tespih satışı yapan siteler de e-ticaretin önemli bir kısmını kapsıyor. Yukarıdaki yazımızda da belirtmiş olduğumuz yönüyle, tesbih önemli bir nesne olduğu gibi tesbihin yapanı ya da satanı da aynı doğrultuda tesbihe önem veren biri olmalı. İnan Tesbih online tesbih satışı yapan firmaların arasında gerek tesbih çeşitleri açısından zenginliğiyle gerekse satış ve satış sonrası müşteriye göstermiş olduğu tutumuyla kendisini ön plana çıkartıyor.

inan-tesbihİnan Tesbih web sitesinden kesenize uygun tesbih fiyatları ile satılan ürünlerden gözünüze hoş gelen bir modeli beğenip, kredi kartınızla ya da EFT ve Havale gibi ödeme şekilleri ile sipariş verebilmektesiniz. Eğer ki kredi kartınız yoksa ya da online ödeme yolu ile alışveriş yapmaktan hoşlanmıyorsanız; kapıda ödeme seçeneği ile tesbihiniz size geldiğinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnan Tesbih sitesindeki öne çıkan özelliklerden biri de hem kapıda ödeme seçeneğinin hem de kargonun tüm ürünlerde ücretsiz olması. Özel günlerde ve dini bayramlarda kampanyalar ile tesbih severlere ya da bir tesbih alarak tesbih koleksiyoneri olmak isteyen kişiler için kusursuz bir tespih alışverişi sağlıyor.

“Online Tesbih Satışının Lider Firması İnan Tesbih” üzerine 18 yorum

 1. Can dedi ki:

  Siteden baktım biraz tesbihlere en beğendiğim oltu Ayyıldız modelli tesbih oldu.

 2. şerafettin dedi ki:

  benzersiz çeşitler insanların ilgisini çekebilir iyi ibr tanıtım şekli olmuş

 3. Burak dedi ki:

  Güzel bir tanıtım yazısı olmuş bence

 4. Ümit dedi ki:

  Tesbiler güzel gözüküyor ve unutulmaya daha doğrusu işin ustalığından çok uzak tesbihler yerine şöyle kaliteli tesbihler görmek beni, sevindirdi

 5. ali dedi ki:

  hiç almadım daha önce tespih almaya karar verirsem bu firmayı tercih ederim öyleyse..

 6. berken dedi ki:

  işini iyi yapan kaliteyi ön planda tutan temiz iş yapan her yerde kazanırş

 7. Bartu dedi ki:

  Tesbih kullanan varmı daha ya? Bu gibi siteler bu kültürü yaşatmaya birebir

 8. nazım dedi ki:

  oltu Ayyıldız modelli tesbihe bayıldım bende sipariş vermeyi düşünüyorum.

 9. kemal dedi ki:

  ben bir tespih hastası olarak çok severim özellikle kuka tespih severim çünkü sahtesi olmaz. Kehribar ve kazaz tespihler almıştım özellikle kazaz örme çok pahalı idi 500 tl filan ama işçilik on numara

 10. ali dedi ki:

  bu firmada güzel ve lider firmadır. İyi tesbihler var kaliteli ne ararsan var ben hayvansal ve ağaç tesbihleri severim

 11. cem dedi ki:

  tespih konusunda bu firma çok iyi çok kaliteli tespihleir var ama gidip yerinden mağazasından kendin seçerek almak daha mantıklı

 12. buse dedi ki:

  çok iyi paylaşım oldu bu site sayesinde tespih tercihimi ve zevkime uygun modelleri görebileceğim. Umarım ilginç modeller vardır. Şimdi araştırma ve modellere bakma zamanı

 13. halil dedi ki:

  eruzuruma yolum düşmüştü bende gittim oradan oltu tesbih aldım oldukça pahalı yerinde olmasına rağmen ama iyi tesbih

 14. kasım dedi ki:

  tesbih denince akla inan tesbih gelir bir numara ve kaliteli orjinal ürünler vardır

 15. idris dedi ki:

  bende bir erzurum oltu erzurum oltu taşı tesbih aldım denedim gerçek rus taşı ile karıştıranlar var ama inantesbih iyidir.

 16. cemil dedi ki:

  tesbih osmanlıdan bize kalan bir kültür miras ama insanlar tesbih elinde olanları iyi görmüyorlar çünkü tesbihi çekmiyorlar sallıyorlar ondan

 17. asu dedi ki:

  1000 ayar örme kazaz tesbih almıştım çok pahalı ama değer tabi işçiliği sanat harikası tavsiye ederim

 18. adil dedi ki:

  inantesbih tesbihçilik de en önlerde yer alır ve kalitesi ile insanı cezbeder alışveriş yapmak isteyenler kaçırmasın fırsatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir