Kayısı Yağı Nedir – Nerede Satılır?

Sağlık okan

kayısı yağı faydaları ve kayısı yağı nerede satılır hakkında bilgi.
şifalı meyvelerden birisi olarak görülen kayısı son zamanlarda hem tatlı hem de tuzlu olarak mutfağımıza girmeye başlamıştır.

boyut olarak küçük bir meyve olsa bile insanoğluna sayılamayacak kadar faydası vardır. özellikle kadınlar için çok etkili bir cilt maskesidir. bunun haricinde genel olarak bilinen şekliyle çok iyi bir bağırsak çalıştırıcıdır.

kayısının nelere iyi geldiğini bu yazımızda paylaşmak istiyoruz. öncelikle her şeyde olduğu gibi kayısı da fazla tüketildiği takdirde yarardan çok zarar verir bu sebeple kayısı yağını karar ölçüde yeteri kadar kullanılması gerekmektedir.

kayısı yağını her yaş grubundaki insan kullanabilmektedir ama genellikle orta yaş grubundaki kadınlar daha çok tercih ediyorlar. kayısı yağı kadınların vücudundaki kırışıklıklara iyi gelmektedir. kayısı yağı cildi yumuşatır ve kırışıkların daha az gözükmesini sağlar.

cildin yenilenmesinde büyük etki sağlayan kayısı yağı bunun yanı sıra cilde canlılık kazandırır. sivilceli ciltler de bile rahatlıkla kullanabileceğiniz kayısı yağı, içerisinde a vitamini ihtiva ettiği için akneli cilde temizlenmesinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

kadınlar doğum yaptıktan sonra vücudunda oluşan çatlaklardan kurtulmak istiyorlarsa kayısı yağı kullanabilirler. yalnız bu durumda dikkat edilmesi gereken konu doğum yaptıktan sonra yani çatlaklar oluştuktan sonra değil hamile kalındıktan hemen sonra düzenli olarak kullanılmasıdır. bu sayede cilt her zaman nemli ve canlı kalacağı için çatlaklar karnınız büyüdükçe cildinize gerileceği için çatlaklar oluşur. düzenli olarak kayısı yağı kullandığınız takdirde cildiniz yumuşak kalır ve çatlak oluşmasını engeller. doğum sonrasında da bir psikolojinizin bozulmasının önüne geçer.

kayısı yağı nerede satılıyor diye merak ediyorsanız en basit yolu olarak aktarları önerebiliriz. aktarlardan ulaşabileceğiniz kayısı yağını eğer ki cildinizde açık yara varsa mutlaka doktora başvurarak kullanınız.

“Kayısı Yağı Nedir – Nerede Satılır?” üzerine 5 yorum

 1. Betül dedi ki:

  Kayısı hem lezzetti hem yararlı bir meyve. Yağının olduğunu bilmiyordum yararlı bilgiler için teşekkürler.

 2. Seren dedi ki:

  Bir Malatyalı olarak kayısının yaşından kurusuna içindeki çekirdeğin kabuğundan çekirdeğinin faydalarına kadar sayabilirim.Kozmetikten tutun da ilaç sanayinde bile kullanılıyor.

 3. best54 dedi ki:

  kayısının yağınında olduğunu bu vesile olarak öğrenmiş olduk bilgi için teşekkürler.

 4. best54 dedi ki:

  kayısı yağının ne faydaları varmışta haberimiz yokmuş çok şaşırdım doğrusu.

 5. Eren dedi ki:

  Bilinen bir markanın ürününü almak lazım ya da bilen birine sormalıyız. Kötü markalarda bu tür ürünleri satabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir