İhlas Kuzuluk Termal Otel

Seyahat recepozan

Kuzuluk İstanbul’a 180 kilometre uzaklıkta bir tatil mekânı, daha doğrusu kaplıca mekânı. Yakınlarında alabalık tesisleriyle meşhur bir yer. Kiremitte alabalık yemek bir başka oluyor. Üstelik ağaçların tepelerine yaptıkları masalarda. Alttan şelale akıyor, siz tüm doğayı karşınıza almışsınız ve yüksektesiniz. Tabi yazın tadı daha iyi çıkar, ben gittiğimde kıştı. Nasip olursa bir dahakine yazın gideriz. Ama kesinlikle tavsiye ederim. Kuzuluk’a ulaşım çok basit. Hafta sonu gidip gelenler bile var. Onlar daha iyi bilirler benden. Onlar konuşsunlar hatta öncelikle yol tarifi ile başlamak istiyorum.

İstanbul’dan ulaşım;

TEM otoyolundan Adapazarı istikametine gidiyoruz, Adapazarı çıkışını geçtikten sonra, Akyazı gişelerinden çıkıyoruz, sonra sola Akyazı-Kuzuluk istikametine devam ediyoruz. Akyazı’ya girmeyip kuzuluğa devam ediyoruz.

Gişelerden çıktıktan sonra yaklaşık 15 km sonra kuzuluğa varıyorsunuz.

Kuzuluk İstanbul arası yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

Ankara’dan ulaşım;

TEM otoyolu üzerinden gelebileceğiniz gibi, Beypazarı, Nallıhan, Mudurnu üzerinden Kuzuluğa ulaşabilirsiniz.

Kuzuluk Ankara arası yaklaşık 3 saat sürmektedir

Otobüs ile;

İstanbul’dan Kuzuluğu belli saatlerde otobüs seferleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Adapazarı üzerinden gelecek olursanız; Adapazarı otogarından saat başı kuzuluğa otobüs seferleri bulunmaktadır.

Kuzuluk nasıl gidilir

Evet efendim yol tarifimize de koyduktan sonra gelelim kuzuluk yorumumuza. Öncelikle belirtmek isterim ki balayı için gidenlere daha farklı davranıyorlar. Kesinlikle damat diye yolmaya çalışma olayı yok onu söyleyeyim. Onun dışında size bir tefsir kitabı hediye ediyorlar. Çok sakin, temiz, tam kafa dinlenecek yer. Üstelik balayı çiftlerine özel havuz odası hediye ediyorlar. Bir kereliğine, bu da 20 liralık bir ikram. Havuzun resmini de koyuyorum zaten oradan da bakabilirsiniz. Eşinizle veya girmek istediğiniz kişi ile ufak kaplıca havuzunun zevkini çıkartıyorsunuz. Yemekleri çok süper değil ama aç kalmıyorsunuz. Yakınlarda dediğim gibi alabalık tesisleri var. Onun dışında bir iki tane bilemediniz üç tane restaurant var. Soğuğu fena soğuktur. Özellikle geceleri ve sabaha karşı. Odanızda kaplıca suyunuz var mis gibi. O suyu hemen girmek için kaplıca suyunun üstüne normal su ile ılımayın sakın. O zaman bir anlamı kalmıyor. Kalıyor da sadece kaplıca suyu gibi olmuyor. Girmeden bir saat önce doldurun küveti ve bırakın girebileceğiniz kıvama gelene kadar kendi kendine soğusun. Odaya servisleri de çok güzel. Bu arada ben ihlas marmara’ya ait otel de kaldım. İhlas kuzuluk termal oteli’nde kaldım. Arabayla giderseniz daha iyi olur. Güzel alabalık tesisleri yarım saat mesafede arabayla.

kuzuluk havuz

İhlas Marmara Kuzuluk Termal Otelin İletişim Bilgiler:

İHLAS KUZULUK TERMAL OTEL

Kuzuluk Beldesi-Akyazı/SAKARYA

Tel:0264 421 0020

Fax:0264 421 0150

İsterseniz bayanlara ayrı termal havuzları da var bahçelerinde. Aynı şekilde erkeklere ait havuzu da var. Bir kötü yanı buradaki havuzlara dışarıdan insanlar da paralarını ödeyerek gelebiliyor; ondan dolayı, kalabalık olabiliyor. Ama kesinlikle evleri tercih etmeyin bence. Direk otele geçin balayı için olmasa da. Çok aman aman bir fiyat farkı yok, bence değmez otel konforuna uzak olmaya.

Onun dışında başka ne söyleyebilirim. Kuzuluk’ta balayının maliyeti kişiye göre değişmekle beraber ortalama 600 liraya mâl oluyor. Kaplıca suyunun bedeninize iyi geldiğini hissedebiliyorsunuz. Bence suyun tadını çıkartın. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir otel. Çalışanları yardım sever, misafir perver ve çok iyi insanlar ukalalıkları yok. Şimdilik bu kadar arkadaşlar kendinize iyi bakın. İyi tatiller. Gidenler siz de yorumlarınızı yazın.

kuzuluk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir