Hükümet Kadın 2

Film-Dizi recepozan

Geçenlerde geç de olsa izleme fırsatı bulduğum Hükümet Kadın 2 hakkındaki yorumlarımı paylaşmak istiyorum sizlerle. Malumunuz tam bir sinema aşığıyım, fırsat buldukça gitmeye gayret gösteririm.

Tarz olarak bana göre olmayan bu filmi, bir arkadaşımın zoruyla izlemek zorunda kaldım. Arda Turan’ın da 45 saniye kadraja girdiği bu filmin, çok fazla bekleneni veremediği düşüncesindeyim. İlkini daha bir heyecanla izlemiştim fakat bu seriye ben bir anlam veremedim. Değişen hiç bir şey yoktu. Tamam biliyorum seri olan bir film ama ilkinden farklı bir şey göremedim. İzlerken çok sıkıldım. Yine aynı şekilde bir seçim yarışması vardı. Sonuç yine Demet Akbağ’ın kazanmasıyla bitti. Sermiyan Midyat ‘ın da başrollerini paylaştığı film hakkında söylenebilecek pek bir şey yok. Ne güldürdü ne de düşündürdü diyebiliriz. Benim için vakit kaybı oldu diyebilirim. Yine de emeği geçenlere teşekkür ederiz. Umarım üçüncü seri olmaz. Farklı bir konuyla karşımıza çıkmalarını bekliyoruz.

“Hükümet Kadın 2” üzerine 13 yorum

 1. zühtü dedi ki:

  ben de cok sıkıldım demet akbağ mükemmeldi yine ama yetmedi bence

 2. Barış dedi ki:

  İlki kadar iyi değil mi şimdi, 🙁

 3. sarı dedi ki:

  Aslında ilk serisi yani hükmet kadın bence çok güzeldi ama serinin ilk filmin daha öncesine göre uyarlanması çok saçma bence çünkü ilk sehanelerden bazı olayları çıkarabiliriz oda filmin heycanını yok eder 🙂

  1. bülent dedi ki:

   ilkinden hiç bir farkı yok, hatta inanmayacaksınız arkadaşla izlerken bu ilki ya falan yaptık kaç kere ikincisi olduğuna inanamadık ama ikiymiş 😀

 4. wbtasarim dedi ki:

  ilkini izledim iyi gibiydi buna henüz bakmadım ama bakacağım…

 5. ONUR dedi ki:

  Aynen bende birinci film kadar zevk almadım. hiçbirşeyin ikincisi güzel olmuyor ya

 6. ahmet dedi ki:

  Bence birinci filmi ikinicisine göre daha komikti. Daha komik sahne vardı diye düşünüyorum

 7. Bilal Can dedi ki:

  tipik türk filmi denilebilir. her zaman beklentileri karşılamayan filmler olur. tek tük güzeller var

 8. Film izle dedi ki:

  Demet Akbağ yetenek olarak çok güçlü bir oyuncu ancak. Eline verilen senaryo ve replikler bu filminde çok kötüydü.

 9. önce insan dedi ki:

  1. sinide 2.sinide izledim. Film hem komedi açısından çok keyif verici hemde verdiği mesajlar bakımından da çok düşündürücü.. Anlayana..

 10. keçiören kombi tamiri dedi ki:

  Tutmadı diyenler?

 11. Selçuk dedi ki:

  Bence de çok sıradan… Bu Şiveli filmlerin %90’ı çöp oluyor zaten. Bunun nedeni de şiveyi çok ön plana çıkartıyor olmaları. Bu bir kere tuttu o da Şener Şen, Kemal Sunal döneminde. Artık zorlamasalar biraz daha şiveleri yumuşaltsalar olacak gibi. Ama sanatçı şive yapabiliyorsa sanatçı gibi bir anlayış olduğu için parçalıyorlar kendilerini.

 12. hayri dedi ki:

  İlk filmden beri karakterleri gayet iyiyidi bu film de çok kaliteli bir çalışma yapmışlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir