Çarşı Pazar Film Yorumu

Film-Dizi recepozan

Bir sinema aşığı olarak, çok sayıda film izledim. elimden geldiğince de sinemada izlemeyi tercih ediyorum. sinemaya her hafta gitmeye çalışıyorum. Türk sinemasına destek olmaya çalışıyorum.

pişmanlıklarımdan bir tanesi çarşı pazar filmine gitmemiş olmamdır. tokat’ta geçen çarşı pazar filminde biliyorsunuz ilker aksum, emin olcay, erdem yener gibi çok ünlü oyunculara ve güçlü bir kamera arkasına sahip olan bir filimdi. dediğim gibi sinemada izlemediğim için pişman olmuştum, gitmediğim için ama nedense o filme gitmek içimden gelmedi.

dün de çarşı pazar filmi star tv’deydi. hem de tv’de ilk kez hem de üst üste iki defa verildi. genelde biliyorsunuz beyazperdede tutmayan filmler daha çabuk televizyona geliyor. yani bir şey yapmayan filimler, daha tez zamanda televizyondan karşımıza çıkabiliyor. dediğim gibi merakla beklediğim bir film hem de ilk defa gitmediğim, hani komik ve sevdiğim insanların olduğunu bildiğim bir film olmasına rağmen gitmediğim nadir filmlerden biriydi. ama dün Star’da izlediğimde iyiki de gitmedim dedim kendi kendime. tabi ben bu yorumları bir izleyici olarak yapıyorum, benim sinemayla ilgili bir eğitimim, bir projem, herhangi bir şeyim yok. sadece bir izleyici olarak yazıyorum; filmin neredeyse sekizde birlik sekizde ikilik kısmını izleyebildim. geri kalan kısımları çok sıktı, çok baydı, bitsin diye bekledim. izlemeden de neler olabileceğini bilmediğim için izlemek zorunda kaldım. gerçekten çok sıkıcı bir filmdi. konusu da çok basit kalmıştı kadroya göre bence. dediğim gibi o kadroyla daha güzel bir film ortaya çıkabilirdi.

bazı rollerdeki oyuncuların yanlış seçildiğini düşünüyorum. onların yerine farklı insan olsa daha güzel olurdu veya o rol hiç olmasa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. dediğim gibi tek başına erdem yener çok yetmedi. beni güldüren, çok komik bir insan, esprileri falan da çok akıllıca, güzel, hoş ama dediğim gibi sanırım tek başına yetmedi.

iki arkadaşıma daha izlettik, onlar da aynı şekilde filmin ilk 15-20 dakikasından sonra sıkılmaya başladı. umarım artık daha güzel filmler beyazperdeye gelir. tabii ki onların yapmış olduğu emeğe bir lafım yok; emeğine saygım sonsuz. teşekkür ederim, ellerine sağlık ancak film güzel olmamış.

görüşmek üzere

“Çarşı Pazar Film Yorumu” üzerine 12 yorum

 1. Tokatlı dedi ki:

  Bence sizin sanssizliginiz tvde seyretmek olmus. Evet senaryo tirt,.cok banal cogu yeri ama ben sikilmadan izlemistim. Sansurlu olunca tadi gitmistir

 2. cafeci dedi ki:

  evet bende izledim star da vardı o akşam ancak, bir iki sahne dışında çok sıkıcıydı. Özellikle toplu gusül abdesti esprisi komikti. Senaryo daha sağlam olmalı bence

 3. Emre dedi ki:

  2 Ekim’de vizyona giren Karabela adlı yerli film için güzel komedi diyorlar bakalım bu hafta içinde gitmeye çalışacağım.

 4. alican dedi ki:

  ben izlemedim ama bana laçka göründü pek bi komik olacağını beklemiyorum piyasa boş şu an

 5. naz dedi ki:

  Türk sineması hep bir komedi film yapma peşinde ama genelde hep fiyasko ile sonuçlanıyor.Yazınıza göre bu filmde fiyasko gibi gözüküyor hiç izlemeye gerek yokmuş.

 6. Orhun dedi ki:

  Maalesef orjinal komediler çıkarmak yerine absürd senaryolu ya da arak işlere girişiyoruz. Yerli film heyecanlandırmıyor artık.

 7. bahadır ateş dedi ki:

  türk işi komedi standart oluyo bir kaç sanatçı haricinde becerebilen yok ne yazık ki….

 8. volkan dedi ki:

  Ülkemizde alakalı olan şeylere Her zaman ön planda tutmaya çalışan ben; nedense bir sinemasever olarak bunu beyazperdede başaramıyorum. Senaryolar,kurgular ve oyunculuklar çok zayıf kalıyor.Amerikan sinemasında kıyaslamak yanlış fakat;Bugün İran sineması bile zamanı geliyor Türk filmlerinden çok daha güzel filmler yapıyor

 9. emin dedi ki:

  izledim filmi hiç beğenmedim.

 10. sealttin dedi ki:

  burdaki eleştiriye benzer yorumlarla çok karşılaştım demekki beklenilen ilgide olmamış kabul ettim

 11. feyzullah dedi ki:

  çarşı pazar tam bir Türk kılasığı filmi seyreymek lazım doğrusu yazıyı okuyunca filmide merak ettşm

 12. Suat dedi ki:

  Memleketimde çekilmiş bir film olmasına rağmen benim pek hoşuma gitmedi. Özellikle bazı sahneler tamamen amatörce olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir